Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

String-Art-em harcerze uczcili Dzień Myśli Braterskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
String-Art-em harcerze uczcili Dzień Myśli Braterskiej
25-02-2017 04:24   Janusz Ludwiczak
Harcerze ze Szczepu Łazarz obchodzi Dzień Myśli Braterskiej. W galerii Klubu "Krąg" otwarto wystawę "Człowiek", na której można zobaczyć własnoręcznie przygotowane prace wykonane przez harcerzy, zuchy, wędrowników i instruktorów Szczepu Łazarz techniką String Art.

W środę, 22 lutego przypadł Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie, w dzień urodził założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych.

Ideą Dnia Myśli Braterskiej jest uświadomienie skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzili również harcerze ze Szczepu Łazarz. W galerii Klubu "Krąg" odbył się wernisaż wystawy "Człowiek", na której można zobaczyć własnoręcznie przygotowane przez harcerzy, zuchy, wędrowników i instruktorów harcerskich prace wykonane techniką String Art, polegającej na wyszywaniu lub wyplataniu obrazków z kolorowej włóczki lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach.

Kontury wyplatanych wzorów najpierw "nanosi" się rysując konkretny wzór, a następnie wbija się w kontur gwoździe, które staną się "stelażem" dzieła.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: