Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kongres Kobiet zamiast w Warszawie odbędzie się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kongres Kobiet zamiast w Warszawie odbędzie się na Targach
25-02-2017 00:24   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W dniach 9-10 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się IX Kongres Kobiet. Kobiety z całej Polski przyjadą do stolicy Wielkopolski, by debatować o polityce, ekologii, kulturze, macierzyństwie, o swoich prawach, a także wielu innych ważnych dla nich problemach. To będzie pierwszy Ogólnopolski Kongres Kobiet organizowany poza Warszawą.

Wydarzenie zagości w Poznaniu na zaproszenie prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka.

Bardzo cieszy mnie to, że Kongres zdecydował się zorganizować swoje największe wydarzenie w roku właśnie w naszym mieście. Wybór ten traktuję jako wyraz akceptacji dla zmian, jakie zachodzą w Poznaniu, naszej otwartości oraz wartości, które staramy się tu pielęgnować i głosić – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Już od dziewięciu lat kobiety z całej Polski, z różnych środowisk i różnych zawodów spotykają się, aby porozmawiać o ważnych problemach obywatelskich, społecznych, edukacyjnych i politycznych. Misją Kongresu jest działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn oraz budowanie solidarności kobiet.

W ciągu roku Kongres organizuje konferencje regionalne, podejmuje mnóstwo różnych inicjatyw. Najbardziej znany jest jednak z tego ogólnopolskiego wydarzenia, które jest zwieńczeniem całorocznej pracy, największym spotkaniem kobiet z całej Polski, a także z zagranicy. Jednogłośnie zdecydowałyśmy, że to główne wydarzenie rusza w Polskę, że w kolejnych latach będzie wędrowało po całym kraju. Początkiem tej wędrówki jest Poznań – mówiła prof. Małgorzata Fuszara, członkini zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Wybór Poznania to, jak podkreślił prezydent Jacek Jaśkowiak, duże wyzwanie, ale też doskonała okazja do tego, by poszerzyć swoje kompetencje.

Mam nadzieję, że udział w Kongresie pozwoli mi lepiej zrozumieć postulaty kobiet i nauczyć się wykorzystywać ich ogromny potencjał. Liczę też, że dzięki Kongresowi Poznań stanie się jeszcze bardziej otwartym, nowoczesnym i europejskim miastem – zaznaczył prezydent Jacek Jaśkowiak.

Kongres Kobiet po raz pierwszy odbył się w 2009 roku. Wzięło w nim udział około czterech tys. kobiet z Polski, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w naszym kraju. Od tego czasu Kongresy odbywają się co roku i stanowią integracyjno-edukacyjno-motywacyjne spotkania kobiet z całej Polski, ponad podziałami.

Na kongresach uczestniczki wymieniają się doświadczeniami, uczą się, wspierają wzajemnie, podnoszą świadomość, budują sieć relacji personalnych, zawodowych, publicznych, które są im później pomocne w życiu – mówi Marta Mazurek, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Kongres Kobiet jest taką organizacją-parasolem dla koalicji różnych inicjatyw, które zabiegają o prawa kobiet i podnoszenie świadomości, także ich samych, na ten temat. Wielką zaletą Kongresu jest to, że skupia on tysiące osób z całej Polski. Jego ogromną wartością są regiony. W kraju działa ponad 20 regionalnych pełnomocniczek, które organizują regionalne Kongresy – dodaje Magdalena Środa, członkini Zarządu oraz Rady Programowej Stowarzyszenia.

W ramach wrześniowego Kongresu Kobiet w Poznaniu odbędą się dwie sesje plenarne poświęcone polityce światowej i krajowej oraz tematom ważnym i aktualnym. Oprócz nich będzie 15 centrów tematycznych, w tym m.in. gospodarka, edukacja, zdrowie, polityka, kultura, macierzyństwo, feminizm czy ekologia oraz sprawy duchowe. Nad szczegółami programu organizatorki będą pracowały w Poznaniu.

Udział w Kongresie Kobiet jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się. Rejestracja będzie dostępna na stronie: www.kongreskobiet.pl.


R E K L A M A

Fot: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (1)

25-02-2017 21:26:41
poznanianka
Bardzo dobra oferta.Jest uznaniem dla władz miasta i samych mieszkańców.Serdecznie zapraszamy .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: