Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dobro sąsiedztwo na Łazarzu z mikrograntami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dobro sąsiedztwo na Łazarzu z mikrograntami
23-02-2017 20:07   Redakcja
Ruszyła akcja "#DobreSasiedztwo", mająca na celu zachęcenie mieszkańców, instytucji i różnego rodzaju organizacji, aby zgłaszali pomysły na pozytywne zmiany w swojej dzielnicy. Każdy z trzech zwycięskich projektów otrzyma po 3 tys. zł. O tym, jaki pomysł otrzyma wsparcie, zadecydują sami mieszkańcy.

Mieszkańcy Poznania coraz chętniej angażują się w lokalne inicjatywy, które mają na celu rewitalizację dzielnicy, w której mieszkają bądź np. zajęcia integrujące sąsiadów. Takie pomysły jednoczą ludzi i powodują, że najbliższe otoczenie może się pozytywnie zmieniać.

Z uznaniem patrzymy na rozwój sąsiedzkiej inicjatywy w Poznaniu. Zauważamy, że razem można więcej. Dobrym przykładem może być tutaj dzielnica Główna, gdzie zaangażowanie mieszkańców, miasta i nasze pozwoliło zrewitalizować park Nadolnik. Przy okazji naszej nowej inwestycji przy ul. Gąsiorowskich 4, zaczęliśmy bliżej poznawać także Łazarz. To, co nas pozytywnie zaskoczyło, to mnogość organizacji, fundacji i po prostu prospołecznie nastawionych mieszkańców w tej dzielnicy. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Łazarza mają głowy pełne świetnych pomysłów – wyjaśnia Andrzej Miś, rzecznik inwestora, Budimex Nieruchomości.

Projekt #DobreSasiedztwo przeznaczony jest dla mieszkańców i organizacji działających na terenie Łazarza - mogą być to kluby, placówki edukacyjne, stowarzyszenia, parafie itp.

Zainteresowani udziałem powinni zgłosić swój pomysł za pomocą strony internetowej www.dobresasiedztwo.pl najpóźniej do 10 marca 2017. W formularzu zgłoszeniowym wystarczy krótko opisać założenia projektu. Po weryfikacji wszystkie koncepcje, które spełnią zapisy regulaminu, trafią na stronę www, gdzie będzie można na nie głosować od 13 do 29 marca.

To właśnie mieszkańcy w głosowaniu internetowym wybiorą projekty, które otrzymają dotację.

Nie ograniczamy kreatywności zgłaszających pomysły w ramach akcji #DobreSasiedztwo. Ważne jednak, by wpływały na poprawę życia lokalnej społeczności i wzmacniały sąsiedzkie relacje – podsumowuje Andrzej Miś.

Ogłoszenie wyników nastąpi 31 marca.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: