Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radio Merkury ma zniknąć - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radio Merkury ma zniknąć
22-02-2017 21:38   Janusz Ludwiczak
Radio Poznań - tak ma nazywać się regionalna rozgłośnia Polskiego Radia w Poznaniu.
– Nazwa Radio Poznań ma przywrócić stacji postrzeganie rozgłośni jako misyjnej – przekonuje wybrany z ramienia PiS Filip Rdesiński, prezes Radia Merkury.

Zarząd regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu - Radio Merkury S.A. złożył wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zgodę na zmianę nazwy stacji nawiązującej do tradycji przedwojennego "Radja Poznańskiego".

Proponowana nowa nazwa stacji Radio Poznań nawiązuje do spójności nazewnictwa publicznych rozgłośni regionalnych takich jak Radio Kraków, Radio Wrocław czy Radio Gdańsk. Zmiana nazwy poprzedzona została badaniami oraz opiniami specjalistów zajmujących się budowaniem strategii marki. Z analiz wynika, że obecna nazwa - Radio Merkury stawia je obok rozgłośni komercyjnych i lokalnych. Nazwa RADIO POZNAŃ ma przywrócić stacji postrzeganie rozgłośni jako publicznej, misyjnej i regionalnej – informuje Filip Rdesiński, prezes Radia Merkury.

Radio Poznań jest to marka, która bardzo dobrze kojarzy się z tradycją Polskiego Radia w Poznaniu, przedwojennego Radja Poznańskiego, a także rozgłośni poznańskiej do 1989, a w zasadzie do 1993 roku, kiedy ta marka się zmieniła i powstało Radio Merkury. To nie jest tylko tak, że my chcemy zmienić nazwę, że my chcemy zmienić logo, bo marka to jest coś więcej, to jest budowanie relacji z odbiorcą, to jest promowanie dobrego produktu. My chcemy nawiązać do" poznańskich tradycji budowania innowacyjności, budowania dobrego produktu. Ta marka Radia Poznań bardzo nam w tym może pomóc – dodaje szef Merkurego.

Filip Rdesiński jest prezesem i redaktorem naczelnym Radia Merkury od marca ubiegłego roku. Pierwszą z jego decyzji było emitowanie każdego dnia o północy Roty. Za rządów nowego szefa rozgłośnię opuściło wielu znanych dziennikarzy i prezenterów, jak np. Agnieszka Gulczyńska, Mariusz Kwaśniewski, Wojciech Biedak, Ania Skoczek czy Kalina Olejniczak. Od pracy został odsunięty również Maciej Kluczka, po tym jak pytał europosła PiS Ryszarda Czarneckiego o kompetencje syna i kiedy pełni dyżury poselskie.


Komentarze (13)

27-02-2017 14:51:56
M.
@tonny, to chyba oczywiste. Jak w kraju katolickim, mieście chrztu pierwszych władców, radio może mieć w nazwie pogańskiego bożka. A poza tym, wszystko co powstało przed okresem panowania Jaśnie Kawalera JK musi zostać zmienione. Czekam aż Poznań będzie musiał zmienić swoją nazwę, bo komuś się przypomni, że miasto zostało lokowane na prawie niemieckim...
27-02-2017 13:45:39
tonny
Radio Merkury Poznań nie wystarczy? Nawet w logo jest Poznań. Po co zmieniać coś, co przez ćwierć wieku się utrwaliło.
27-02-2017 13:11:30
eka z małeki
- ja pamiętam-nie było jeszcze programu radiowego z POZNANIA,ale w ramach 4 pr.PR nadawano program r.Poznań.Nie przypominam sobie w jakich godz.to szło-chyba 2 razy dziennie,zawsze słuchałem na moim zabytkowym-lampowym Pionierku(jeszcze gra)!!!.Niemniej uważam że zmiana nazwy radia jest pomysłem nietrafnym po tylu latach tradycji i niewątpliwego zżycia się z POZNANIEM no,ale są może inne poglądy w tym temacie,niekoniecznie racjonalne...no cóż!!!!. eka..
24-02-2017 16:46:27
Negatyw
Ponoć to powrót do starej nazwy. Choć żyję ponad pół wieku - nie pamiętam. Zmiana nazwy jest wg mnie BEZ SENSU (!!!!!).
23-02-2017 16:09:19
Hania
@Tonny, no to mnie uspokoiles bo juz myslalam, ze jakies nowe dziwactwa wprowadzaja.
23-02-2017 15:37:58
tonny
@Hania: To jest akurat prototyp. Podobnie było z Tramino Solarisa, które jest białe. Pozostałe są zielono-żółtr
23-02-2017 14:20:35
eka z małeki
-znam prezesa-to się tak musiało skończyć!!!.BYLIŚMY w gronie najlepszych!!!.Dołączyliśmy do reszty krajowej tzw.URAWNIŁOWKA -niektórzy wyrażnie za tym tęsknią może to u nich rodzinne ? Miałem przyjemność poznać większość ZAŁOGI tego się nie da zapomnieć!!!.Miałem cichą nadzieję że dostanę książkę o historii RADIA,ale podobno prezes cały nakład zamknął w szafie,czy go zniszczył???To mania destrukcji i wszelkiego niszczenia tego co przyjazne społeczeństwu.Brak słów na takie postępowanie.Stary już jestem i nie wiem czy doczekam powrotu RADIA,bo w tej chwili to tylko mogę z przyjemnością wysłuchać pogodynek,chociaż nie ma już tej atmosfery....,eeeeech....eka....
23-02-2017 11:54:59
x
@morlock - za dużo żądasz od obecnej "waadzy". Jej obce są takie skojarzenia, ma być patriotycznie i pod sznurek, niech nikt się nie wyróznia! Tak łatwiej kontrolować i nie trzeba za dużo myśleć, bo to boli. Ciekawe, co by było, gdyby Freddie mieszkał w Poznaniu...
23-02-2017 10:23:15
Hania
Tak morlock, trzeba naplywajacych uczyc co nieco, Merkury (łac. Mercurius) – rzymski bóg handlu, zysku i kupiectwa; także złodziei i celników, posłaniec bogów. Zmiana nazw /na obco brzmiace/ w Poznaniu swiadczy o kompleksach tam pracujacych urzednikow-pomyslodawcow, ktorzy widza wszystko co "dobre" w Zachodzie. Apropos zmian Poznan zakupil, widzialam w TV niebieskie tramwaje !!!???
23-02-2017 09:39:41
Amicus
Ostatnio we wszystkim można dopatrzeć się znamion politycznych... To już jest chore, czym ci u władzy się zajmują...
23-02-2017 08:22:11
morlock
Ps. Dla nowych Poznaniaków: Merkury (prócz kradziejstwa) był bogiem hadlu. MTP-Merkury kojarzycie? I dlatemu wpienia mnie gdy pod dowolnymi auspicjami politykier z nadania mąci w nazewnictwie. Aha - dziś święto - 23 Lutego!
23-02-2017 07:25:08
morlock
Jeśliś chciał Pan "zaistnieć" Panie Rdest-Siński to był to strzał w stopę. Proszę zapytać dziadka czym dla Polaków (tych starszych) jest tzw. nowomowa i z czym się kojarzy. Już starczy że przemianowano hotel Merkury na białoflagowo brzmiące "cóś". Myć Boże mam alergię na ślimaki i żabie udka ale jestem również tradycjonalisą, nie skorym do zmian, a szczególnie tych poronionych. Proszę założyć zwis męski i jeszcze raz przemyśleć swojego pomysła.
22-02-2017 22:14:57
as
"Za rządów nowego szefa rozgłośnię opuściło wielu znanych dziennikarzy i prezenterów, jak np. Agnieszka Gulczyńska, Mariusz Kwaśniewski, Wojciech Biedak, Ania Skoczek czy Kalina Olejniczak" czyli same zaKODowane szumowiny
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: