Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podczas smogu komunikacja będzie darmowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podczas smogu komunikacja będzie darmowa
22-02-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
W dni, kiedy zostaną przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza wszyscy będą mogli jeździć za darmo tramwajami i autobusami – zdecydowali poznańscy radni.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania zdecydowała, że w dni, kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza przekroczy wartość 200 mg/m3 (200 mikrogramów na metr sześcienny) obowiązywać będą darmowe przejazdy komunikacją miejską w strefie A, czyli na terenie całego Poznania.

Bezpłatnie tramwajami i autobusami będzie można podróżować w godz. od 3:00 do 24:00, kiedy przekroczenie granicy zanieczyszczenia byłoby stwierdzone dzień wcześniej i prognoza na następny dzień przewidywałaby również podobny poziom zanieczyszczenia.

Jak szacuje ZTM koszt jednego dnia, w którym obowiązywać będzie zwolnienie z opłat za jazdę komunikacją miejską, wyniesie około 250 tys. zł.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Kawka do 15 marca

Komentarze (5)

23-02-2017 13:10:48
eka z małeki
@-czytamtytuły-nie jestem sprawcą i nie szukam winnych-nie chwalę się komfortem,palę dobrym węglem.Należy zastanowić się nad rozwiązaniem problemu a nie proponowaniu wątpliwego programu KAWKA-a co dalej z tymi co nie będzie na to stać???-ognisko???.To jest większy problem i nie można proponować ok.2030r zakazu palenia węglem-to jest ta troska i miłosierdzie ludzkie???.Poza tym w takich tematach lepiej kierować się rozumem a nie własnymi emocjami pozdrawiam z wyrazami pełnego uznania i szacunku..... eka
23-02-2017 09:47:03
Amicus
Pieniądze wydane na zafundowanie darmowej komunikacji można by przeznaczyć na dofinansowanie wymiany pieców.
22-02-2017 14:34:49
czytamtytuły
No to pierwszy sprawca i to bez bólu się przyznał-;) @eka z małeki rozumiem Twój problem ale szczanie na samochodziarzy powoduje odruch obronny. Wszyscy (Łazarzanie) wiemy w czym tkwi problem ale łatwiej POkazać winnego od razu. Takie to me/n/dialne co nie? Jestem w tej komfortowej sytuacji że poznański program KAWKA mnie nie dotyczy ale jeśli chciałaś/łeś z niego skozystać to dlaczemu tego nie zrobiłaś/łes? Droższa eksploatacja 3 co? Bez obrazy ale chcę poznać tą czarną stronę KAWKI.
22-02-2017 12:34:57
eka z małeki
- nie wszystkich stać na węgiel,jest niestety bieda... samo załatwienie załatwienie zapomogi na opał wymaga przełamania siebie.Sam fakt,że starający się jest traktowany od razu jako naciągacz może potrzebujących takiej pomocy odstraszać!!!....Może przesadzam,ale ja to tak odczuwam...eka
22-02-2017 08:34:15
czytamtytuły
Znaczy że jak ziomy z Niegolewskich, Limanowskiego i Małeckiego znowu napalą w piecach papą i starymi oponami to na Górczyn pojadę za darmo? Fajnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: