Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konferencja klimatyczna po dziesięciu latach znów odbędzie się na Targach? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konferencja klimatyczna po dziesięciu latach znów odbędzie się na Targach?
20-02-2017 08:27   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku Polska będzie organizatorem szczytu klimatycznego ONZ - COP24. Jest bardzo możliwe, że odbędzie się on na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Szczyt klimatyczny odbywa się co roku w grudniu. Politycy, naukowcy i eksperci z dziedziny ochrony środowiska i ekologii obradują na temat walki z globalnym ociepleniem. 24. konferencja klimatyczna ONZ w przyszłym roku odbędzie się znów w Polsce.

Polityka klimatyczna jest dla Polski bardzo ważna. Dobrym przykładem naszego zaangażowania w tym obszarze jest, między innymi, realizacja naszych zobowiązań wynikających z Protokołu z Kioto. Polska zredukowała swoją emisję CO2 o 32 proc. względem wymaganych 6 proc. przy jednoczesnym wzroście gospodarczym – powiedział w grudniu Jan Szyszko, Minister Środowiska.

Podczas konferencji COP24 będziemy chcieli pokazać innym państwom, jak doprowadzić do neutralności emisji, posługując się innowacją oraz techniką wchłaniania CO2 przez glebę i lasy. Jako dowód naszych dokonań Polska chciałaby także zaproponować badania nad ekonomicznymi uwarunkowaniami redukcji dwutlenku węgla poprzez wychwytanie go przez lasy i glebę dla zrównoważonego rozwoju świata. My chcemy wiedzieć, co jest bardziej efektywne, wchłanianie czy redukcja. I to w różnych częściach świata, nie tylko z punktu widzenia temperatur, ale także różnorodności gatunków, zmniejszenia głodu i produkcji żywności – dodaje minister Jan Szyszko.

Na razie nie wiadomo gdzie odbędzie się szczyt klimatyczny. O jego organizację ubiegać będą się Gdańsk, Katowice, Warszawa i Kraków. Być może konferencja COP24 odbędzie się w Poznaniu.

Jeśli tylko ze strony Ministerstwa Środowiska pojawi się możliwość aplikowania to zgłosimy chęć udziału w organizacji konferencji klimatycznej – powiedziała dla "Teleskopu" Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi mają dużą szansę, by być gospodarzem szczytu klimatycznego. MTP było już dwukrotnie organizatorem konferencji - w 2008 r. w Poznaniu oraz w 2013 r. w Warszawie. Międzynarodowe Targi Poznańskie zajęły się przygotowaniem części infrastrukturalnej wydarzenia na Stadionie Narodowym.


Ponad 12 tysięcy ludzi ze 189 krajów świata na Targach

Ponad 12 tysięcy ludzi ze 189 krajów całego świata obradowało przez pierwsze dwa tygodnie grudnia 2008 r. na XIV Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, w skrócie COP14. Od 1 do 13 grudnia 42 tys. m kw. i siedem pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieniło się w teren eksterytorialny. Konferencja Klimatyczna przyniosła za sobą sporo inwestycji zwłaszcza dla Łazarza.

Całkowicie wyremontowana została ulica Śniadeckich, a nową zieleń posadzono na Grunwaldzkiej, Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej i Matejki. Wyremontowane zostały także chodniki na ulicy Grunwaldzkiej, Śniadeckich i Matejki. Gdyby nie COP14 pewnie jeszcze przez kilka najbliższych lat mieszkańcy mogliby potykać się na łazarskich ulicach. O stoły bilardowe, komputery, nowe kwiaty i wyposażenie wzbogacił się także Zespół Szkół Handlowy, który podczas konferencji był siedzibą Centrum Wolontariatu.

Podczas szczytu klimatycznego ONZ utrudnienia czekały kierowców, gdyż jeden pas ruchu ulicy Głogowskiej, Roosevelta i Mostu Dworcowego był w wyznaczonych godzinach był przeznaczony tylko dla gości COP14, a zakaz parkowania i zatrzymywania się wprowadzony został na ulicy Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej. Korków i paraliżu miasta wbrew zapowiedziom jednak nie było.


Komentarze (1)

22-02-2017 20:58:16
Drzewko
Minister Szyszko ceni lasy?! Wprost nie do wiary!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: