Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy "deskach" powstała siłownia rekreacyjna dla seniorów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy "deskach" powstała siłownia rekreacyjna dla seniorów
20-02-2017 07:42   Janusz Ludwiczak
Osoby starsze będą mogły poprawić swoją sprawność ruchową na siłowni "pod chmurką", która powstała przy wieżowcach na ul. Dmowskiego.

Seniorzy z dolnego Łazarza nie będą musieli już uczęszczać do Parku Kasprowicza, by poćwiczyć na "wolnym powietrzu". Na starym boisku pomiędzy "deskami" przy ul. Dmowskiego zamontowane zostały urządzenia, które mają poprawić sprawność ruchową nie tylko osób starszych.

Jest to plac rekreacji dla seniorów. Już w 2015 r. przekazaliśmy 5 tys. zł na wykonanie projektu. Nie będzie to typowa siłownia, są tam innego rodzaju urządzenia, dostosowane dla seniorów. Mają one usprawnić pewne partie mięśni osób starszych. Oczywiście z urządzeń mogą korzystać również osoby młodsze – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Otwarcie placu rekreacji dla seniorów połączone będzie z festynem sąsiedzkim, który przygotuje łazarski samorząd.

Do tego czasu pojawi się bezpieczna nawierzchnia przy urządzeniach. Usunięte zostanie stare ogrodzenie. Ponadto nasadzona zostanie nowa zieleń. Na wiosnę planujemy zorganizować festyn sąsiedzki w tym miejscu – dodaje Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Inwestycja kosztowała ponad 200 tys. zł. Środki te pochodzą z budżetu miasta z poprawki Komisji Samorządowej i Komisji Rewitalizacji oraz poznańskich radnych Łukasza Mikuły i Katarzyny Kretkowskiej.


Komentarze (6)

24-02-2017 11:44:37
poznanianka
Napiszę bardzo oględnie. Znowu zadecydowała ilość , a nie jakość. Instrukcja , jeżeli jest , to nie do przeczytania.Ale nie będę zbyt szczegółowa.Natomiast chcąc poćwiczyć na tzw. kole Tai Czi, to trzeba mieć wzrost 13o.Szukam takich seniorów. Ktoś kto zamawiał przyrządy, powinien wiedzieć ,że informacją jest też to ,że małe i duże koła do kręcenia, są pomocne przy ćwiczeniu barku ( dodatkowo kręgosłupa szyjnego.) Pracują mięśnie wzmacniające te części ciała,Postawa ćwiczącego powinna być wyprostowana , a ręce na kołach lekko uniesione.Dedykuję to radnym. Więcej jak poćwiczę,
21-02-2017 13:27:04
poznanianka
Wnioskuje ,że to nie koniec w oddaniu siłowni .Brakuje ( jak jest napisane ),bezpiecznej nawiechrzni. Po co się chwalić , jak obiekt jest nie skończony. Jakie to polskie Jest otwarcie obiektu , ale jeszcze trzeba coś zrobić. Przecież aby ćwiczyć to jednym z b. ważnych elementów jest antypoślizgowa nawiechrznia.Bez stania w błocie i piachu, a nie daj Boże w bałaganie.Reszty uwag nie wymieniam, bo z wiosna może być estetyczniej.A co do przyrządów , to trzeba poćwiczyć , by móc ocenić ich jakość.A któż będzie się zajmował porządkiem na placu( koszami do śmieci ) i konserwacją urządzeń.???Radnym p.Kretkowskiej i p. Mikule dziękuje za wsparcie.
20-02-2017 23:15:35
as
I gdzie teraz beda grali Seba, Egon, Bakol, Mrowa itp? xD
20-02-2017 13:27:13
Ask
Te urządzenia zmieściło by na 15 M2. Szkoda zabierać tyle miejsca które mogło by być wykorzystane w inny aczkolwiek przyjazny dla mieszkańców sposób ;)
20-02-2017 11:16:15
ran
A kiedy w Parku Wilsona powstanie siłownia?
20-02-2017 09:21:14
Tik
bardzo fajna inicjatywa. Na Łazarzu mieszka bardzo dużo osób starszych. To bardzo ważne aby zachowali sprawność jak najdłużej. Super,że Rada Osiedla o tym pomyślała
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

20

lis

do 22-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - Targi Gier i Multimediów
"Smart Expo" - Targi Elektroniki Konsumenckiej
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: