Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszają Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe. Do zdobycia 8 tys. zł na wydarzenia integrujące mieszkańców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszają Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe. Do zdobycia 8 tys. zł na wydarzenia integrujące mieszkańców
20-02-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
Już po raz drugi Rada Osiedla Św. Łazarz uruchamia program finansowania wydarzeń kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych, które skierowane będą do wsparcia inicjatyw sąsiedzkich i integracji mieszkańców. W puli na realizację wniosków jest w sumie 80 tys. zł, z czego na realizację jednego projektu można otrzymać do 8 tys. zł.

Projekt "Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych" już drugi rok realizowany będzie na Łazarzu, a także na Wildzie i Starym Mieście z inicjatywy samych rad osiedli przy współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Założeniem projektu jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym, kształtujące tożsamość danego osiedla. W praktyce każdy mieszkaniec Łazarza może złożyć wniosek na organizację podwórkowego festynu, sąsiedzkiego pikniku, zawodów sportowych czy koncertu "pod chmurką".

W ubiegłym roku w ramach "Łazarskich Inicjatyw Osiedlowych" na Orliku przy Arenie odbyły się Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w Pireusie odbył się klub filmowy "Poznań na ekranie", a w Parku Wilsona zorganizowano festyn "Za mundurem Łazarz sznurem". Ponadto przeprowadzona została akcja edukacyjna "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam", a także odbyły się spacery z przewodnikiem w ramach cyklu "Odkryj swój fyrtel". Natomiast na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej zorganizowano "Sylwester sąsiedzki".
W sumie do pierwszej edycji programu zgłoszono 42 projekty o łącznej kwocie 260 tys. zł. Jednak w sumie w puli budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz na realizację wniosków było 70 tysięcy złotych, z czego na realizację jednego projektu można było otrzymać do 8 tys. zł.

W lipcu ruszyła druga edycja programu, gdyż część autorów projektów wycofała się z realizacji zadania po zmniejszeniu wnioskowanej kwoty. W puli na realizację projektów pozostało 12 200 złotych.

W tym roku program "Łazarskie Incijatywy Osiedlowe" będzie kontynuowany, jednak jest kilka zmian. Pierwsza z nich to zwiększenie środków z 70 tys. do 80 tys. zł. Koszt pojedynczej pracy konkursowej nie może przekroczyć 8 tys. zł brutto.

Zgłosić może się każdy. Liczy się pomysł, który powinien być zrealizowany na terenie osiedla. Działania nakierowane na mieszkańców. Chodzi o to by, by pomysł skierować do mieszkańców. Na realizację projektu przewidziano do 8 tys. zł. Jedna osoba lub podmiot może zgłosić maksymalnie dwa projekty – tłumaczy Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić wniosek i do 13 marca i złożyć do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17, pok. 409 oraz przesłać w formie elektronicznej na adres: osiedle_lazarz@um.poznan.pl.

Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach programu "Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe" dowiemy się najpóźniej pod koniec marca.

Regulamin {POBIERZ PDF}

Załącznik nr 1 - formularz wniosku konkursowego {POBIERZ DOKUMENT}

Załącznik nr 2 - Wzór wizytówki {POBIERZ DOKUMENT}

Załącznik nr 3 - Oświadczenie właściciela lub zarządcy nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację wniosku konkursowego na wskazanym terenie {POBIERZ DOKUMENT}


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: