Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remonty chodników, obwody szkół i inicjatywy osiedlowe - sesja Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remonty chodników, obwody szkół i inicjatywy osiedlowe - sesja Rady Osiedla Św. Łazarz
18-02-2017 13:38   Janusz Ludwiczak
W środę odbyła się kolejna, już 28. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Najważniejszym punktem środowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz była sprawa remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza i zamknięcia obiektu w tym sezonie, jednak nie tylko tą sprawą zajmowali się łazarscy radni.

Łazarscy radni na początku sesji wydali pozytywną opinie do projektu uchwały w sprawie zaopiniowania zamiany nieruchomości pomiędzy Miastem Poznań a Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. W zamian za przekazanie przez Targi budynku przy ul. Głogowskiej 26 pod nową siedzibę Straży Miejskiej Targi przejmą miejską nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej w pobliżu Ułańskiej.

ZOBACZ TAKŻE: W tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta - ruszy generalny remont

W dalszej części łazarscy radni dokonali zmian w planie wydatków Osiedla na ten rok, głównie w zakresie remontu chodników.

Nie będą robione chodniki na terenie Strefy Płatnego Parkowania, również projektowanej. Inwestycję te przeprowadzi ZDM, który dysponuje środkami w wysokości 330 tys. zł na Łazarz. Proponujemy, by ze 180 tys. zł przeznaczonych na remonty chodników przeznaczyć 20 tys. na dokończenie budowy chodnika na ul. Arciszewskiego do Palacza, 120 tys. zł na dalszą rewitalizację Placu Nowakowskiego, a pozostałe 40 tys. zł na doposażenie placu rekreacyjnego dla seniorów przy ul. Dmowskiego – wyjaśniła Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W tym roku kontynuowany ma być remont chodnika po wschodniej stronie ul. Dmowskiego (do ul. Potockiej) oraz dokończony ma zostać remont chodnika na ul. Siemiradzkiego. Ponadto w planach jest również wymiana płyt chodnikowych na ul. Winklera, po północnej stronie (przy żłobku).

Radni przeznaczyli również 600 zł pozostałe z przetargu na druk "Wieści Łazarskich" na organizację festynu na ul. Dmowskiego.

Rada Osiedla Św. Łazarz przyjęła również projekt uchwały w sprawie wydzierżawienia terenu Parku Kasprowicza z przeznaczeniem na organizację eventów o charakterze targowym. Chodzi m.in. o organizację tzw. "Targów śniadaniowych". O opinię radnych prosił Zarząd Zieleni Miejskiej. Radni wydali opinię pozytywną z zastrzeżeniem, by duże samochody parkowały na płytach betonowych wokół hali Arena, a nie na alejkach w Parku Kasprowicza - chodzi o tzw. "food tracki".

Podczas środowej sesji radni przyjęli również nowy regulamin konkursu Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe i wybrali komisję konkursową w skład której zasiądą: Filip Olszak, Maria Łazarz, Wojciech Dera, Bogna Zielińska, Agnieszka Glapa, Maria Paradowksa oraz rezerwowo: Bogumiła Maćkowiak i Roman Modrzyński.

Na zakończenie posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła pozytywną uchwałę w sprawie granic obwodów szkół podstawowych na terenie Osiedla. W związku z reformą oświaty zlikwidowane zostaną trzy łazarskie gimnazja - nr 33, 51 i 53. Gimnazjum 51 będzie przekształcane w liceum terapeutyczne, w miejsce Gimnazjum 33 powstanie Szkoła Podstawowa nr 33, a w budynku Gimnazjum 53 mieścić będą się starsze klasy Szkoły Podstawowej nr 69.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXVIII (zwyczajna) 15.02.2017

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (2)

20-02-2017 13:52:09
M.
Nowe chodniki to jedno, ale jeszcze należy dbać o te już odnowione. Czy rada może wygospodarować jakąś kwotę na bieżące naprawy chodników? Wystarczy przespacerować się po okolicy, żeby przekonać się w ilu miejscach nowe chodniki wymagają pilnej naprawy (najczęściej w okolicach studzienek telekomunikacyjnych). Jeżeli tego nie zrobimy teraz to w krótkim czasie odnowione chodniki niczym nie będą różniły się od starych. I jeszcze jedno, ostatnio przez forum przetoczyła się dyskusja na temat miejsc parkingowych i ścieżek rowerowych, ale czy rada mogłaby pomyśleć też o pieszych? Dzisiaj przeszłam się ul. Bogusławskiego i wszystkie skrzyżowania były tak zastawione samochodami, że właściwie nie można było przejść przez jezdnię. Może wymalowanie pasów poprawiłoby sytuację pieszych?
20-02-2017 07:08:14
poznanianka
Panie Redaktorze.Nic a nic, nie wyczytałam aby szanowni radni wspomnieli o ulicy Kolejowej.33o tys.środków na Łazarz ma ZDM.Ale wiem ,że celowe było by wydanie tych pieniędzy, po tym jak radni ( p.Olszak, p, Lazarz, p.Paradowska i inni ) przespacerowali by ulicami Łazarza.Szczególnie tymi , które niedawno były rozkopane przez ekipy kopiące ogromne wykopy.Przykładem jest ul. Lodowa i cz.Kl.Potockiej. Jezdnie mają łaty w postaci ogromnych nierówności.Ucierpiały też chodniki , przez kopanie cieplików.Jedni coś wymieniają , ulepszają na przyszłość , a zarazem pozostawiają rozkopane płyty chodnikowe ,bałagan i " kupe " piasku.I tak remontujemy w koło Wojtek chodniki.Zdaniem radnych najważniejsza jest ulica Dmowskiego. Wiadomo.
Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: