Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kamienica na rogu Grottgera i Chełmońskiego odzyskuje swój blask z końca XIX wieku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kamienica na rogu Grottgera i Chełmońskiego odzyskuje swój blask z końca XIX wieku
15-02-2017 15:50   Janusz Ludwiczak
Trwa rewitalizacja kamienicy przy ul. Grottgera 15, zbudowanej na przełomie XIX i XX wieku w historycznym kompleksie mieszkaniowym Maxa Johowa znanej jako Johow-Gelande. W budynku tym znajdzie się 31 mieszkań o powierzchni od 32,59 do 89,52 metrów kwadratowych. W ramach inwestycji nadbudowany zostanie ryzalit. W budynku pojawi się również winda.

Od stycznia 2015 r. trwa remont zbudowanej w 1906 r. kamienicy przy ul. Grottgera 15, na narożniku Chełmońskiego w kompleksie zabytkowych kamienic Maxa Johowa znanej jako Johow-Gelande.

W ramach inwestycji nadbudowany zostanie ryzalit, którego brakuje. Cała kamienica zostanie odrestaurowana - jest to przebudowa z rozbudową i nadbudową. Prace już trwają. Inwestycję planujemy zakończyć na początku przyszłego roku. W budynku docelowo znajdzie się 31 mieszkań. Miesiąc temu rozpoczęła się sprzedaż, pozostały już lokale tylko na 1 i 2 piętrze. Cena metra kwadratowego wynosi od 8 do 8,5 tys. zł – powiedział nam przedstawiciel firmy Mieszkania w Kamienicach.

Za najmniejsze mieszkanie o powierzchni 33 m kw. trzeba będzie zapłacić 265 000 zł, własne M o powierzchni 49 m2 to wydatek rzędu 388 tys. zł. Natomiast mieszkanie o powierzchni 78 m2 kosztuje 583 tys. zł.

W ramach inwestycji przy klatce schodowej pojawi się winda. Remont kamienicy obejmuje również szereg prac konserwatorskich jak odnowienie stolarki drzwiowej i okiennej czy odnowienie drewnianej klatki schodowej. Pierwsi lokatorzy do odrestaurowanej kamienicy przy zbiegu Grottgera i Chełmońskiego mają wprowadzić się jeszcze w tym roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

20

lis

do 22-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - Targi Gier i Multimediów
"Smart Expo" - Targi Elektroniki Konsumenckiej
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: