Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Linia ognia" w Pix.House - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Linia ognia" w Pix.House
14-02-2017 10:28   redakcja, Pix.House
Galeria fotografii Pix.House zaprasza na wystawę "Linię ognia". Jest to historia opowiedziana przez dwóch fotografów – dokumentalistów – Mariusza Foreckiego i Jakuba Ochnio. Obaj odwiedzili naszych wschodnich sąsiadów (Ukrainęi Rosję), zastali jednak zgoła odmienną rzeczywistość.

Człowiek w ciemnych okularach to opowieść Mariusza Foreckiego o rosyjskim społeczeństwie, które władza stara się zjednoczyć wokół pamięci o II Wojnie Światowej (Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej), zwycięstwie nad Napoleonem w 1812 roku czy wypędzeniu Polaków z Kremla w 1612 roku. Cały system znaków, odniesień do historii, wokół których buduje się jedność Rosjan, jest firmowany twarzą urzędującego prezydenta. W sklepach można znaleźć niewyobrażalną liczbę pocztówek, magnesów na lodówkę, plastikowych okładek do dokumentów, kieliszków do wódki, czy etui do iPhonów z jego podobizną. Są też sklepy, a nawet samoobsługowe automaty z koszulkami (zwane futbolkami), których projekty tworzą znani rosyjscy artyści. Znajdziemy wśród nich futbolki z podobizną prezydenta na niedźwiedziu, z karabinem w ręce, w mundurze wojskowym, na drzewie, na rowerze, jako superman, hokeista, sportowiec, instruktor judo, Dziadek Mróz. Fotografie są fragmentem większego projektu, który został zamknięty w 2016 roku książką.

(nie)normalna rzeczywistość Jakuba Ochnio to opowieść o Ukrainie ogarniętej wojną. Jest to prawdopodobnie ostatni konwencjonalny konflikt starego kontynentu. Ciągnie się od 2014 roku i obejmuje granice obwodów Donieckiego i Ługańskiego. Początkowo nazywana przez stronę ukraińską operacją antyterrorystyczną, przerodziła się w wojnę pozycyjną. Tłem konfliktu jest walka o język. Wykluczenie rosyjskiego jako języka urzędowego przez rząd Arsenija Jaceniuka doprowadziło do zmarginalizowania i częściowego wykluczenia społeczności południowo-wschodnich obwodów.

Wernisaż wystawy "Linia ognia" i spotkanie z autorami odbędzie się w czwartek, 16 lutego o godz. 18:30 w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a. Wystawę będzie można oglądać do 16 marca od wtorku do soboty w godz. 16:00-20:00 oraz w niedzielę od 14:00 do 16:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: