Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MDK 3 ma zostać zlikwidowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MDK 3 ma zostać zlikwidowany
14-02-2017 01:16   Janusz Ludwiczak
Miasto planuje zlikwidować istniejący od 1974 r. Młodzieżowy Dom Kultury nr 3. Jeśli zgodzą się na to poznańscy radni to w budynku przy ul. Jarochowskiego 1 mieścić będzie się filia domu kultury z Cytadeli.

W przyszły wtorek Rada Miasta Poznania podejmie uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu przy ul. Jarochowskiego 1.

"Miasto Poznań planuje wprowadzenie zmian w strukturze placówek publicznych. Zmiana opiera się na założeniu stworzenia jednej placówki Młodzieżowego Domu Kultury wraz z filiami. Do tej pory istniały trzy Młodzieżowe Domy Kultury i działały niezależnie. Dyrekcja i nauczyciele podejmowali próby współpracy, powstawały wspólne projekty, jednak działania te były marginalne i trudne do przeprowadzenia ze względów organizacyjnych. Proponowane zmiany umożliwią lepsze wykorzystanie potencjału kadry, zaplecza lokalowego i doświadczenia wszystkich trzech miejsc" – wyjaśnia w projekcie uchwały Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Co to oznacza? Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 przy ul. Za Cytadelą stanie się centralnym ośrodkiem w Poznaniu. Placówka stanie się główną siedzibą - zmieni nazwę na Młodzieżowy Dom Kultury w Poznaniu. Z kolei MDK3 będzie filią. Ponadto utworzona ma zostać czwarta tego typu placówka na Ratajach.

"Wśród pozytywnych aspektów zmian organizacyjnych należy wyróżnić m.in. jednolite zarządzanie placówką wraz z filiami, ujednolicenie i wzmocnienie dotychczasowych praktyk organizacyjnych, wprowadzenie mobilnej kadry, która będzie obsługiwać kilka MDK-ów w zależności od ich potrzeb (m.in. rzemieślnicy, operator audiowizualny), centralizację kadr, płac, administracji ogólnej oraz podnoszenie kompetencji i mobilności kadry pedagogicznej, a także tworzenie wśród nauczycieli zespołów międzyplacówkowych, które zajmą się wspólną organizacją imprez, wnioskami o dofinansowanie, współpracą z innymi placówkami i instytucjami. Połączenie placówek wpłynie pozytywnie również na wykorzystanie bazy lokalowej. Zróżnicowane pomoce dydaktyczne poszczególnych placówek będą wykorzystywane przez nauczycieli wszystkich filii, co umożliwi tworzenie lepszych warunków do nauki i pracy. Powiększona baza lokalowa pozwoli na sprawniejszą organizację zajęć i imprez kulturalnych, możliwe będzie również współużytkowanie sprzętu. Ten jednolicie zarządzany zespół MDK-ów będzie wspólnie budował markę kojarzoną nie tylko lokalnie. Reorganizacja struktury Młodzieżowego Domu Kultury umożliwi szybsze reagowanie na potrzeby środowiska i wspólną organizację imprez oraz działań z wykorzystaniem potencjału całej kadry i zaplecza logistycznego wszystkich placówek" – przekonuje Wydział Oświaty.

O planach likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 było już głośno w 2011 roku. Według koncepcji ówczesnego wiceprezydenta Sławomira Hinca i Wydziału Oświaty Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 miałby zostać przeniesiony na ulicę Solną, gdzie mieści się Ogród Jordanowski nr 2, który z kolei miałby zostać zlikwidowany. W zamian Przedszkole nr 51, znajdujące się nad Magnolią miałoby zostać przeniesione do budynku przy ul. Jarochowskiego 1, po MDK3.

Rozpoczęto wówczas zbiórkę podpisów pod petycją. W połowie grudnia 2011 nauczyciele MDK3 i rodzice dzieci wyszli na ulice, biorąc udział w marszu w obronie Młodzieżowych Domów Kultury. Miesiąc później Wydział Oświaty wycofał się z planów likwidacji, jednak urzędnicy rozważali wprowadzenie oferty również dla seniorów przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 3.


Komentarze (1)

14-02-2017 22:09:46
Tomek
Oby nie oznaczało to likwidacji placówki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: