Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielkopolska SKOK ogłosiła upadłość - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielkopolska SKOK ogłosiła upadłość
04-02-2017 00:50   Janusz Ludwiczak
Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa zbankrutowała. O wstrzymaniu działalności poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości Wielkopolskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej ¬– Wielkopolska SKOK.

Decyzję o zawieszeniu działalności Wielkopolskiej SKOK podjęto dlatego, gdyż jej aktywa nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. Już w maju 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła w Wielkopolskiej SKOK zarządcę komisarycznego.

W związku z głęboką niewypłacalnością Wielkopolskiej SKOK ujawnioną przez zarządcę komisarycznego oraz brakiem perspektyw restrukturyzacji jedynym rozwiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest zawieszenie działalności tej kasy i wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości kasy – informuje w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

Tym samym Wielkopolska SKOK nie może m.in. przyjmować nowych członków, dokonywać zwrotu wpłat na udziały wniesione przez członków, ani zwrotu wpłat wniesionych na poczet wkładu członkowskiego, przyjmować wpłat na rachunki bieżące swoich członków, a także regulować swoich zobowiązań, z wyjątkiem zobowiązań dotyczących uzasadnionych kosztów bieżącej działalności, przyjmować i gromadzić depozytów swoich członków, udzielać pożyczek i kredytów, czy rozliczeń finansowych.

Klienci upadłej SKOK Wielkopolska mogą się zgłaszać do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o wypłatę środków gwarantowanych. Fundusz ma na to 7 dni roboczych od dnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółdzielczej kasy. W całości gwarantowane są depozyty łącznie do równowartości w złotych 100 000 euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez deponenta w danej SKOK. Pod koniec ubiegłego roku depozyty zgromadzone blisko 90 tysięcy członków Wielkopolskiej SKOK wynosiły 301 milionów 741 tysięcy złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: