Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec kotłowni na "Osiedlu Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec kotłowni na "Osiedlu Łazarz"
31-01-2017 21:40   Janusz Ludwiczak
Kilka dni temu przestała istnieć ostatnia kotłownia na terenie "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Kotłownie zmieniały się przez ostatnie kilkanaście lat, na samym początku opalane były węglem. Następnie zostały przystosowane do oleju opałowego, a po jakimś czasie okazało się, że jednak najkorzystniej będzie dostarczać ciepło do mieszkań przez spalanie gazu.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z dostawcą ciepła, czyli firmą Veolia udało się podłączyć wszystkie nasze budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej zasilanej z elektrociepłowni w Karolinie – informuje administracja Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Aktualnie wszystkie już kotłownie na Osiedlu Łazarz zastąpione zostały węzłami cieplnymi. Do miejskiego "cieplika" zostało podłączonych większość budynków spółdzielni mieszkaniowej.

Z mieszkań Osiedla "Łazarz" mają znikać "junkersy", czyli gazowe kotły grzewcze do wody.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców chcemy likwidować gazowe przepływowe podgrzewacze wody. "Junkersy" zostały usunięte już w blokach przy ul. Hetmańskiej 57 i 59, a w roku ubiegłym w bloku przy ul. Głogowskiej 113/115. W kolejnych latach będziemy likwidować "junkersy" w kolejnych blokach przy ul. Głogowskiej w stronę Rynku Łazarskiego (pod nr 107/109 i 89/91). Mieszkańcy nie poniosą dodatkowych opłat, inwestycja będzie realizowana z funduszu remontowanego – objaśnia Adam Antoniewski, zastępca kierownika i dyrektor ds. technicznych Osiedla "Łazarz" SM Grunwald.

W tym roku "junkersy" będą usuwane w bloku przy ul. Głogowskiej 107 i 109. W budynkach tych wymienione zostaną piony zimnej i ciepłej wody, a także kanalizacji.


Komentarze (1)

01-02-2017 20:12:19
poznanianka
Pisze Pan ,że mieszkańcy nie poniosą żadnych dodatkowych opłat. Inwestycja bedzie finansowana z funduszu remontowego. A ten fundusz to skad sie bierze ???? Czyż nie wpłacają na niego mieszkańcy.?A podłączenie budynkow do "miejskiego cieplika "to zapewne rozryte chodniki. I co dalej ???? Kto je uporządkuje.Panie redaktorze proszę przejść przez ulice Karwowskiego, Mottego, Caliera i będącą w rozbudowie Kolejową.Kolejowa to jedno , a podłączanie cieplików to drugie.Cieszy brak tych to kopcili , a raduje tych co nie będą mieli junkersów.Ale w te bloki nie inwestowało sie , ładnych kilkunastu lat.Nareszcie,Ale wokół też ma byc porządek.
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: