Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia: rekord frekwencji. Powstaną panoramiczne akwaria, Muszla Koncertowa doczeka się remontu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia: rekord frekwencji. Powstaną panoramiczne akwaria, Muszla Koncertowa doczeka się remontu
31-01-2017 21:02   Janusz Ludwiczak
Blisko 183 tysiące odwiedziło w roku ubiegłym Palmiarnię. Tym samym pobity został rekord frekwencji sprzed 21 lat. W tym roku Palmiarnia planuje wiele inwestycji. Nową atrakcją dla zwiedzających mają być panoramiczne akwaria. Planowany jest również remont Muszli Koncertowej, a w Parku Wilsona powstanie ścieżka edukacyjna dla dzieci.

W całym 2016 roku Palmiarnię odwiedziło dokładnie 182 917 osób.

Jest to najwyższa frekwencja od 1995 roku! Jest to niezwykle pozytywna wiadomość, że nasz obiekt jest tak chętnie odwiedzany – zaznacza Joanna Bleja, specjalista ds. Promocji i Dydaktyki Palmiarni Poznańskiej.

W tym roku w Palmiarni przeprowadzonych zostanie wiele inwestycji. Jedną z nich mają być panoramiczne akwaria.

To na pewno nie będzie konkurencja dla wrocławskiego afrykanarium, bo u nas pojawią się ryby słodkowodne. Chcemy przyciągnąć nowych gości. Ładnie wyeksponowane zostaną ryby. Chcemy u nas zacząć rozmnażać nowe gatunki – powiedział dla magazynu "Poznański prestiż" dr Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni.

W największej szklarni w mieście pojawią się również nowe gatunki żółwi: mata-mata oraz dwupazurzasty.

Palmiarnia planuje również inwestycje w samym Parku Wilsona. Rozpoczną się prace związane z budową ścieżki edukacyjnej dla dzieci, modernizowane będzie ogrodzenie. Remontu doczeka się również Muszla Koncertowa. Na ten cel Rada Miasta przeznaczyła w grudniu w ramach tegorocznego budżetu w sumie 1,1 mln zł. Ponadto zasadzone mają zostać nowe kwiaty. Planowany jest także montaż monitoringu, który ma poprawić bezpieczeństwo w Parku Wilsona.


R E K L A M A

Komentarze (4)

01-02-2017 20:21:55
poznanianka
Tak dbajmy o Palmiarnie.Bardzo lubię to miejsce.Tyle ciekawej roślinności. Uczy to , a czasem i miło odpocząć.Wymaga , nakładów i ogromnej pracy.Nie chodzę kiedy są króliki itd.Ciasno i brzydko pachnie. Nie bardzo wiem , taki mysz masz.Kiedy kwitnął storczyki , zachęcam przyjacioł i znajomych. A w Parku , jak najbardziej piękna muszla. A warto zadbać o fontanne.
01-02-2017 20:20:11
M.
Mam nadzieję, że poza wspomnianymi inwestycjami w Parku Wilsona, zostanie odnowiona zieleń parkowa. Część krzewów "wyszła", pozostałe są na tyle zdegenerowane, że przycinanie już im niewiele pomoże (np. jaśminowce i lilaki). Już teraz warto też pomyśleć o dosadzeniu nowych drzew. Część drzewostanu jest w złym stanie i niestety za kilka lat trzeba będzie pomyśleć o wycince. Dobrze by było już teraz zadbać o ich następców.
01-02-2017 19:04:45
Negatyw
I tak wrocławskie Afrykarium, bije akwariami poznańską tandetę na głowę. Oby panoramy choć troszkę pomogły...
01-02-2017 11:04:49
Brandt
Brawo! Palmiarnia Poznańska jest największą w kraju i jedną z największych w Europie. Dbajmy o nią!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: