Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Użytkownicy telefonów na kartę muszą zarejestrować swój numer - inaczej zostaną wyłączeni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Użytkownicy telefonów na kartę muszą zarejestrować swój numer - inaczej zostaną wyłączeni
31-01-2017 16:24   Janusz Ludwiczak
Osoby, które korzystają z telefonów komórkowych na kartę muszą zarejestrować najpóźniej do jutra swój numer. Inaczej nie będą mogli wykonywać żadnych połączeń ani usług telekomunikacyjnych jak np. wysłanie wiadomości SMS. Również dzwoniący do nich usłyszą: "nie ma takiego numeru".

Zmiany mają związek z wprowadzoną przez rząd PiS z początkiem lipca 2016 r. ustawą antyterrorystyczną, której jednym z ceów jest pozbawienie anonimowości osób używających kart prepaid, aby utrudnić potencjalne działania terrorystów i działalność przestępczą.

Karty pre-paid" kupione przed 25 lipca 2016 r., a niezarejestrowane do 1 lutego 2017 r. zostaną przez dostawców usług dezaktywowane – informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Użytkownicy telefonów, którzy nie posiadają abonamentu, a korzystają z telefonów na kartę jesli nie zarejestrują swojej karty SIM nie będą mogli od czwartku, 2 lutego korzystać ze swojego dotychczasowego numeru. Tym samym nie będzie można ani wykonywać połączeń ani przesyłać wiadomości tekstowych SMS czy graficznych MMS. Również osoby dzwoniące pod dany numer usłyszą komunikat "Nie ma takiego numeru".

Karty trzeba zarejestrować osobiście za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem w salonach i punktach operatorów, a także placówkach Poczty Polskiej czy również w sklepach sieci Żabka i Freshmarket.

Według danych Głównego Urzedu Statystycznego pod koniec ubiegłero roku w całym kraju był aktywnych 54,7 mln kart SIM – o 2,7% mniej niż rok wcześniej.


Komentarze (1)

31-01-2017 18:52:04
wqrzony
Tłumaczenie się ustawą antyterrorystyczną jest tylko wymówką bo tak naprawdę wiadomo, że chodzi o lepszą kontrolę nas zwykłych ludzi w tym kraju.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: