Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Użytkownicy telefonów na kartę muszą zarejestrować swój numer - inaczej zostaną wyłączeni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Użytkownicy telefonów na kartę muszą zarejestrować swój numer - inaczej zostaną wyłączeni
31-01-2017 16:24   Janusz Ludwiczak
Osoby, które korzystają z telefonów komórkowych na kartę muszą zarejestrować najpóźniej do jutra swój numer. Inaczej nie będą mogli wykonywać żadnych połączeń ani usług telekomunikacyjnych jak np. wysłanie wiadomości SMS. Również dzwoniący do nich usłyszą: "nie ma takiego numeru".

Zmiany mają związek z wprowadzoną przez rząd PiS z początkiem lipca 2016 r. ustawą antyterrorystyczną, której jednym z ceów jest pozbawienie anonimowości osób używających kart prepaid, aby utrudnić potencjalne działania terrorystów i działalność przestępczą.

Karty pre-paid" kupione przed 25 lipca 2016 r., a niezarejestrowane do 1 lutego 2017 r. zostaną przez dostawców usług dezaktywowane – informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Użytkownicy telefonów, którzy nie posiadają abonamentu, a korzystają z telefonów na kartę jesli nie zarejestrują swojej karty SIM nie będą mogli od czwartku, 2 lutego korzystać ze swojego dotychczasowego numeru. Tym samym nie będzie można ani wykonywać połączeń ani przesyłać wiadomości tekstowych SMS czy graficznych MMS. Również osoby dzwoniące pod dany numer usłyszą komunikat "Nie ma takiego numeru".

Karty trzeba zarejestrować osobiście za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem w salonach i punktach operatorów, a także placówkach Poczty Polskiej czy również w sklepach sieci Żabka i Freshmarket.

Według danych Głównego Urzedu Statystycznego pod koniec ubiegłero roku w całym kraju był aktywnych 54,7 mln kart SIM – o 2,7% mniej niż rok wcześniej.


Komentarze (1)

31-01-2017 18:52:04
wqrzony
Tłumaczenie się ustawą antyterrorystyczną jest tylko wymówką bo tak naprawdę wiadomo, że chodzi o lepszą kontrolę nas zwykłych ludzi w tym kraju.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: