Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej zapłacimy za wysłanie listu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Więcej zapłacimy za wysłanie listu
31-01-2017 08:09   Janusz Ludwiczak
Średnio o 20% więcej zapłacimy więcej od środy za wysłanie listu krajowego. "Dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów będzie to oznaczało dodatkowy wydatek kilku złotych w skali roku. Jednak dla Poczty będzie to realny wzrost przychodu, który pozwoli na zapewnienie klientom odpowiedniego dostępu do usług" – tłumaczy Poczta Polska.

Z dniem 1 lutego Poczta Polska wprowadza nowy cennik opłat za wysłanie listów krajowych. I tak za wysłanie kartki czy listu zapłacimy 60 groszy więcej. Ta sama przesyłka, ale wysyłana priorytetet (dostarczenie przesyłki następnego dnia) kosztować będzie nie 2,50 zł, a 3,20 zł. Z kolei polecony będzie droższy o złotówkę (z 4,20 do 5,20 zł), a priorytetem o 1,30 zł (z 5,50 zł do 6,80 zł).

"Przykładowo w Warszawie za najtańszy 20-minutowy bilet komunikacji miejskiej zapłacimy 3,40 zł, a za list do dowolnego miejsca w Polsce jedynie 2 zł. Planowane od lutego 2017 r. zmiany cen będą wahały się w granicach do kilkudziesięciu groszy. Rachunek ekonomiczny wykazuje, że przy obecnych cenach usług pocztowych nie jest możliwe pokrycie ich kosztów ani podnoszenie ich jakości. Zmiana cennika ma na celu zapobiegnięcie stratom związanym z malejącym wolumenem wysyłanych listów i poprawę rentowności usługi powszechnej. Zgromadzone środki Poczta chce zainwestować w modernizację infrastruktury i zwiększenie dostępności usług pocztowych – informuje Poczta Polska.

Naszą misją jest to, aby każdy Polak, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał swobodny dostęp do usług pocztowych, dlatego nasza sieć placówek i skrzynek nadawczych, obsługiwana przez kilkadziesiąt tysięcy pracowników jest obecna w każdym zakątku kraju. Zmiana cen listów zapewni nam środki na niezbędne inwestycje i dalszą poprawę jakości. Chcemy też służyć Polakom w nowy sposób, zapewniając dostęp do cyfrowych usług administracji państwowej – przekonuje Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Podwyżka obejmie jedynie przesyłki krajowe. Cennik przesyłek pocztowych i listów wysyłanych za granicę nie ulegnie zmianie.


Komentarze (3)

31-01-2017 18:48:19
wqrzony
Od jakiegoś czasu wisi pełno ogłoszeń o pracę na poczcie. Poszukują pełno ludzi do różnych prac. Chętnych brak. No i skutki tego mamy my klienci właśnie w postaci podwyżek.
31-01-2017 13:18:16
uważna
No pięknie.6o gr list.Priorytet 7o gr.Tyle więcej.Nie wspominam o poleconym.A fryzjer , u którego za ścięcie ( krótkie włosy ) , czas obcięcia 15 min.Nic więcej. .Było 25 zł , a teraz o 1 zł więcej.I tu jakość tych usług, fatalna.Ale cóż .
31-01-2017 09:17:36
De.
Te ceny to już teraz jest przesada. Jakość wcale się nie poprawia na lepsze. Teraz to wybieram konkurencje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: