Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej zapłacimy za wysłanie listu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Więcej zapłacimy za wysłanie listu
31-01-2017 08:09   Janusz Ludwiczak
Średnio o 20% więcej zapłacimy więcej od środy za wysłanie listu krajowego. "Dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów będzie to oznaczało dodatkowy wydatek kilku złotych w skali roku. Jednak dla Poczty będzie to realny wzrost przychodu, który pozwoli na zapewnienie klientom odpowiedniego dostępu do usług" – tłumaczy Poczta Polska.

Z dniem 1 lutego Poczta Polska wprowadza nowy cennik opłat za wysłanie listów krajowych. I tak za wysłanie kartki czy listu zapłacimy 60 groszy więcej. Ta sama przesyłka, ale wysyłana priorytetet (dostarczenie przesyłki następnego dnia) kosztować będzie nie 2,50 zł, a 3,20 zł. Z kolei polecony będzie droższy o złotówkę (z 4,20 do 5,20 zł), a priorytetem o 1,30 zł (z 5,50 zł do 6,80 zł).

"Przykładowo w Warszawie za najtańszy 20-minutowy bilet komunikacji miejskiej zapłacimy 3,40 zł, a za list do dowolnego miejsca w Polsce jedynie 2 zł. Planowane od lutego 2017 r. zmiany cen będą wahały się w granicach do kilkudziesięciu groszy. Rachunek ekonomiczny wykazuje, że przy obecnych cenach usług pocztowych nie jest możliwe pokrycie ich kosztów ani podnoszenie ich jakości. Zmiana cennika ma na celu zapobiegnięcie stratom związanym z malejącym wolumenem wysyłanych listów i poprawę rentowności usługi powszechnej. Zgromadzone środki Poczta chce zainwestować w modernizację infrastruktury i zwiększenie dostępności usług pocztowych – informuje Poczta Polska.

Naszą misją jest to, aby każdy Polak, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał swobodny dostęp do usług pocztowych, dlatego nasza sieć placówek i skrzynek nadawczych, obsługiwana przez kilkadziesiąt tysięcy pracowników jest obecna w każdym zakątku kraju. Zmiana cen listów zapewni nam środki na niezbędne inwestycje i dalszą poprawę jakości. Chcemy też służyć Polakom w nowy sposób, zapewniając dostęp do cyfrowych usług administracji państwowej – przekonuje Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Podwyżka obejmie jedynie przesyłki krajowe. Cennik przesyłek pocztowych i listów wysyłanych za granicę nie ulegnie zmianie.


Komentarze (3)

31-01-2017 18:48:19
wqrzony
Od jakiegoś czasu wisi pełno ogłoszeń o pracę na poczcie. Poszukują pełno ludzi do różnych prac. Chętnych brak. No i skutki tego mamy my klienci właśnie w postaci podwyżek.
31-01-2017 13:18:16
uważna
No pięknie.6o gr list.Priorytet 7o gr.Tyle więcej.Nie wspominam o poleconym.A fryzjer , u którego za ścięcie ( krótkie włosy ) , czas obcięcia 15 min.Nic więcej. .Było 25 zł , a teraz o 1 zł więcej.I tu jakość tych usług, fatalna.Ale cóż .
31-01-2017 09:17:36
De.
Te ceny to już teraz jest przesada. Jakość wcale się nie poprawia na lepsze. Teraz to wybieram konkurencje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: