Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielkie przybijanie "piątki" na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielkie przybijanie "piątki" na dworcu
31-01-2017 00:24   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie Na Tak już po raz czwarty zaprasza na "Wielkie przybijanie piątki", które odbędzie się we wtorkowe przedpołudnie w holu dworca Poznań Główny.

Jak zaznacza Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak przybijanie piątki jest powszechnie znanym sposobem okazywania akceptacji wobec drugiej osoby.

W poprzednich 3 latach nasza inicjatywa spotykała się z entuzjazmem ze strony podróżnych przemierzających poznańskich dworzec, którzy z chęcią przyłączali się do akcji. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i to wtorkowe przedpołudnie na długo zapadnie w pamięci wielu osób. Szczególny udział w happeningu mają osoby z niepełnosprawnością intelektualną, których entuzjazm i otwartość jest istotnym warunkiem powodzenia akcji. Dzięki ich obecności ma ona charakter inkluzyjny – zaznacza Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak.

"Wielkie przybijanie piątki" na dworcu Poznań Główny odbędzie się we wtorek, 31 stycznia w godz. od 11:00 do 12:00.

Akcja ma na celu uczenie szczerości, przeżywania radości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Według organizatorów przybijanie "piątki" wyzwala oksytocyny do mózgu, co sprawia, że czujemy się otoczeni dobrobytem i szczęściem, a wywołana reakcja chemiczna pomaga obniżyć ciśnienie krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko chorób serca i przyczynia się do zmniejszenia stresu i niepokoju. Przybicie piątki jest powszechnie rozumianym sposobem wyrażania akceptacji wobec drugiej osoby. Był to jeden z pierwszych ludzkich gestów, jakich nauczył się Arnold Schwarzeneger, grający maszynę przysłaną z przyszłości w filmie "Terminator 2".

Stowarzyszenie Na Tak wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W placówkach mamy 650 podopiecznych, którzy uzyskują od nas wsparcie, organizujemy zajęcia terapeutyczne czy treningi samodzielności. Pomagamy również osobom niepełnosprawnym znaleźć pracę – dodaje Krystian Włodarczak.


Komentarze (1)

31-01-2017 01:41:41
as
Ide przybic piatke jako osobie totalnie uposledzonej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: