Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bal zimowy - studniówka w II LO {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bal zimowy - studniówka w II LO {WIDEO}
30-01-2017 00:28   Janusz Ludwiczak
W sobotni wieczór, w 880 dniu nauki, równo 95 dni przed maturą w II LO przy ul. Matejki odbyła się studniówka. Poloneza zatańczyło blisko 200 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. Tegoroczni abiturienci "Dwójki" bawili się tym razem na "Balu zimowym".

"Bal zimowy" rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, który w auli szkoły zatańczyło wspólnie 197 uczniów II LO wraz z osobami towarzyszącymi.

W tym roku maturę zadawać będzie 197 osób, z czego 39 przystapi do matury międzynarodowej. Cieszymy się, że "Dwójka" po raz kolejny okazała się najlepszym liceum w Wielkopolsce w rankingu "Perspektywy". Reforma oświaty jeszcze szybko nas nie dotrze, gdyż jeszcze kilka roczników będzie zdawało maturę na dotychchczasowych zasadach trzyletniego liceum. Czy dobrze, że reforma zostaje wprowadzona czas pokaże. Są pewne obawy. Szkoły powinny nadal mieć większą swobodę w doborze przedmiotów. Chcielibyśmy przygotowywać uczniów do studniowania również za granicą – powiedziała Małgorzata Demska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ul. Matejki.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września 2017 r. zlikwidowane zostaną gimnazja. W zamian przywrócone będą ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnie technika i trzyletnie szkoły zawodowe. Oznacza to, że czteroletnie licea uruchomione zostaną w roku szkolnym 2019/2020, a nowa matura odbędzie się w 2023 roku.

Matura już 4 maja. Wszystkim tegorocznym maturzystom, nie tylko z "Dwójki" życzymy powodzenia.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: