Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bóg pojednał nas ze sobą" - pastor Robert Gamble modlił się o jedność chrześcijan - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bóg pojednał nas ze sobą" - pastor Robert Gamble modlił się o jedność chrześcijan
24-01-2017 01:20   Janusz Ludwiczak
W poniedziałkowy wieczór w kościele Zielonoświątkowym przy ul. Grunwaldzkiej odbyło się nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześijan. Kazanie wygłosił pastor Robert Gamble z Kościoła Anglikańskiego.

Zaproponowany w 1908 roku przez ks. Paula Wattsona założyciela wspólnoty Franciszkanów Pojednania Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest obchodzony zawsze w styczniu, między 18 stycznia – dniem niegdyś wspominającym św. Piotra, a 25 stycznia – dniem upamiętniającym św. Pawła. Pierwsze pomysły międzywyznaniowych modlitw o jedność chrześcijan pojawiły się w XIX wieku. Papież Leon XIII w 1897 roku w encyklice Satis cognitum zarządził, aby w tej intencji modlono się co roku przez dziewięć dni pomiędzy uroczystością Wniebowstąpienia a Niedzielą Pięćdziesiątnicy. W 1910 roku św. Pius X przeniósł te nabożeństwa na dni 18 – 25 stycznia.

W tym roku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbywał się pod hasłem "Pojednanie. Miłość Chrystusa przynagla nas”.

W poniedziałek w kościele Zielonoświątkowym przy ul. Grunwaldzkiej 55 odbyło się nabożeństwo, podczas którego kazanie wygłosił pastor Robert Gamble z Kościoła Anglikańskiego.

Robert Gamble urodził się 9 marca 1937 r., jest Amerykaninem szkocko-irlandzkiego pochodzenia, pochodzi z Bostonu. Po raz pierwszy w Polsce był w 1958 roku, jako student biorąc udział w wycieczce akademickiej. Od tego czasu, utrzymywał bliski kontakty z Polską. Na stałe mieszka w Poznaniu od 1991 roku. W latach 1991-1998 r. prowadził rozgłośnię radiową "Radio Obywatelskie". Jest założycielem wydawnictwa Media Rodzina, które wydało m.in. książki o Harrym Potterze.

Przez wiele lat organizował słynne "Wigilie pod Rondem" Kaponiera, przeznaczone dla wszystkich chętnych poznaniaków, którzy nie mają z kim spędzić wigilijnego wieczoru. Jest laureatem wielu lokalnych nagród przyznawanych za działalność na polu społecznym. W latach 2005-2014 pełnił funkcję kapelana warszawskiej parafii Kościoła Anglikańskiego w Polsce. Od roku 2014 pełni honorową funkcję tytularnego proboszcza tego kościoła.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: