Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zapewniam, że drzewa odrosną" - teraz MDK3 złożył wniosek o wycinkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Zapewniam, że drzewa odrosną" - teraz MDK3 złożył wniosek o wycinkę
22-01-2017 23:08   Janusz Ludwiczak
Trzy lata temu na zlecenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 dokonano przycinki kilku drzew przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego. Jan Górski, dyrektor placówki zapewniał, że drzewa odrosną. Teraz MDK3 chce, by drzewa zostały całkowicie wycięte. Na to nie zgadza się dyrekcja Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Przypomnijmy. W grudniu 2013 r. nasza Czytelniczka zaalarmowała o przycince drzew przed gmachem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

To woła o pomstę do nieba. Na ulicy Jarochowskiego tak przycięto drzewa, że zrobiono z nich słupy telegraficzne. Te drzewa już nigdy nie odżyją. To są słupy telegraficzne a nie drzewa! Te drzewa już nigdy nie odżyją i nie odrosną. Dziwie się, że na to zgodę wydał Wydział Ochrony Środowiska – alarmowała nasza Czytelniczka Małgorzata Czarkowska.

Miesiąc później dyrekcja MDK3 zapewniała, że drzewa odrosną. Pod topór poszły m.in. topola, akacje i dąb.

Zapewniam, że drzewa odrosną. Mamy na to najlepszy dowód. Kilka lat temu drzewa były już przycinane, znów bardzo się rozrosły. Przy ubiegłorocznych wiatrach gałęzie zwłaszcza z zabytkowych akacji spadały na budynek. Drzewa, które stoją blisko budynku niszczą dach, w dodatku jesienią liście gniją w rynnach. Przez drzewa nie mamy światła w naszej placówce. Latem przez cały dzień musimy mieć zapalone światła. Niestety co parę lat musi być przycinka tych drzew – tłumaczy wtedy Jan Górski, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Trzy lata od tej sytuacji sprawa powraca. MDK3 złożył teraz wniosek o całkowitą wycinkę drzew.

Obiecanki, obiecanki... słychać, jak rosną! MDK3 właśnie wystąpił o zgodę na wycięcie zniszczonych drzew – napisał na naszym profilu na Facebooku Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Potwierdzam, dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 zwracała się do mnie z prośbą o wyrażenie zgody na wycinkę drzew. Nie zgadzam się na to. Nie tak się postępuje. Te drzewa można było uratować – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Lech Sadowski, dyrektor Gimnazjum nr 33 i XXXIII LO.

O stanowisko poprosiliśmy dyrekcje Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Złożyliśmy wniosek o wycinkę tylko jednej topoli. Od jakiegoś czasu jest to drzewo martwe. Gałęzie są suche, przez dwa sezony topola nie wydała żadnych liści. Inne drzewa odrastają. W tym miejscu można nasadzić nowe drzewa – wskazuje Jan Górski, dyrektor MDK3.


Komentarze (3)

25-01-2017 17:14:30
em
Tragicznie przycięte drzewa, ekstremalne partactwo: ogłowione przewodniki, kikuty, czarcie miotły, zero refleksji w kwestii statyki drzew. Wykonawcy przydałby się kurs z chirurgii drzew i kara za zniszczenie aby przed kolejną robotą pomyślał. A dyrektor Górski szkoda słów, niby inteligentny człowiek powinien być na takim stanowisku, a tu decyzja i tłumaczenie kompletnego ignoranta.
24-01-2017 09:03:21
x
@M. brawo za rzeczowy komentarz! Pan G. gospodaruje jak na swoim folwarku. W dodatku fatalnie.
23-01-2017 10:51:27
M.
"Złożyliśmy wniosek o wycinkę tylko jednej topoli. Od jakiegoś czasu jest to drzewo martwe. Gałęzie są suche, przez dwa sezony topola nie wydała żadnych liści. Inne drzewa odrastają". Innymi słowy pan dyrektor właśnie przyznał, że należy mu się kara za nielegalne przycięcie drzewa. Jeżeli w ciągu trzech lat od przycięcia drzewo obumrze, to WOŚ traktuje to jako nielegalne wycięcie. W przypadku topoli kara wynosi ok. 40 zł za każdy centymetr obwodu obwodu mierzonego na wysokości 130 cm. Mam nadzieję, że pan Górski zapłaci karę z własnej kieszeni. "W tym miejscu można nasadzić nowe drzewa" - ale czy faktycznie będą nasadzone i na czyj koszt?
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: