Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zima najbardziej cieszy dzieci, które lubią zjeżdżać w Parku Kasprowicza na sankach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zima najbardziej cieszy dzieci, które lubią zjeżdżać w Parku Kasprowicza na sankach
19-01-2017 00:46   Janusz Ludwiczak
Oblężenie przeżywa górka w Parku Kasprowicza, z której na sankach zjeżdżają najmłodsi mieszkańcy Łazarza.

Od prawie miesiąca w kalendarzu i w przyrodzie mamy zimę. W ciągu ostatnich dni i nocy spadło kilka centymetrów śniegu, a termometry wskazują temperaturę poniżej zera stopni Celsjusza.

Śnieg najbardziej ucieszył najmłodszych mieszkańców Łazarza, którzy zjeżdżają na sankach z górek w Parku Kasprowicza.

Dla miłośników zjazdów na sankach nie mamy zbyt dobrych wiadomości. Mróz utrzyma się jeszcze w czwartek. W piątek temperatura ma wzrosnąć do jednego stopnia powyżej zera. Oznacza to, że stopnieje śnieg. W sobotę od 0 do 1°C. Za to w niedzielę będzie słonecznie, powróci mróz. Synoptycy prognozują od –1°C w ciągu dnia do –5°C w nocy. Śnieg na razie nie będzie prószyć.


R E K L A M A

Komentarze (3)

20-01-2017 11:13:38
M.
My też chodziliśmy na arenę. Miałam też koleżankę - chudziutką, malutką, bardzo niepozorną, która zawstydzała wszystkich chłopaków zjeżdzających na sankach z dużej góry. Ona zjeżdżała na butach i jeszcze przedtem brała rozpęd. Oczywiście stratą czasu było wchodzenie na górę po schodach, podchodziło się z boku, a że czasem ktoś w nas wjechał...
19-01-2017 17:42:28
Hania
@morlock, ja chodzilam jak wtedy mowilismy "na łąki", mowilo sie tez na Arene ale nazwa "łąki" chodzila u nas na podworku :) Masz racje, ze zimy byly inne, bardziej sniezne i dla dzieci beztroskie bo bralo sie rodle i bez starszych szlismy na gorki. Jedna byla dosc wysoka i tam zjezdzali starsze wiekiem szczony, po 5-6 osob zjezdzali na samych butach, trzymali sie razem jeden za drugim. Takie byly wtedy podeszwy a i chyba troche czyms smarowali ? Tam mialam strach zjezdzac :) Bylo super ! Sniegu bylo pod dostatkiem kazdej zimy a starsi mieli "nas z glowy" na kilka godzin codziennie :)
19-01-2017 13:07:54
morlock
Ech, jak się cofnę tysiące lat wstecz to "my chodzili ino na arene" na sanki i drachyty puszczać a nie do jakiegoś Kasprowicza. Zimy wtedy były lepsze. Śnieżne i przede wszystkim o d ś n i e ż o n e, o d l o d z o n e na ulicach/uliczkach - na chodnikach i jezdni - k o m p l e k s o w o. Większość posesji miała wtedy własnego ciecia/dozorcę (bez obrazy). I jakoś to szło. Teraz jedna osoba , zwana "dozorcą" odpiernicza robotę którą powinna wykonywać rzesza osób. I druga sprawa- od 08.01.17 mieszkańcy Naszej Dzielnicy nie mają gazu i "cieplika". Jeśli to ten sam indolentny "decydent" który mi zlikwidował "gulik" w łazience coby wychlapana woda nie przesiąkła przez strop , zalewając sąsiada to zgłaszam problem do kompetentnych służb.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: