Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto odnowiło halę sportów walki przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto odnowiło halę sportów walki przy Arenie
19-01-2017 00:29   redakcja, POSiR
W hali sportów walki przy ul. Reymonta znów można trenować. Właśnie zakończył się jej gruntowny remont, sfinansowany z miejskiego budżetu. W obiekcie nieopodal Areny trenować będą zawodnicy Poznańskiego Klubu Bokserskiego, KKS Sporty Walki, łucznicy z klubu Surma, a także sekcja taekwondo Organizacji Środowiskowej AZS. Na lekcje wychowania fizycznego będą tu przychodzić również uczniowie pobliskich szkół.

Na zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów działających w pobliżu szkół zarezerwowano w hali godziny przedpołudniowe. Kluby sportowe będą prowadzić w niej treningi późnymi popołudniami i wieczorami. Zainteresowane wynajmem hali grupy, które chciałyby w niej trenować, mają jeszcze możliwość wynajęcia w godzinach wczesnopołudniowych.

Dzięki pieniądzom z miejskiego budżetu Poznań zyskał kolejny obiekt treningowy z prawdziwego zdarzenia. Cieszę się, że korzystać z niego mogą zarówno profesjonaliści, jak i ci najmłodsi, którzy stawiają pierwsze kroki w sporcie – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dotychczas w obiekcie trenowano szermierkę i taekwondo. Hala od wielu lat wymagała remontu i wielokrotnie miała być zamykana w związku z opiniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Bieżące prace naprawcze i porządkowe dawały tylko czasowe efekty. Ostatecznie stan techniczny nie pozwalał na dłuższe użytkowanie obiektu.

Modernizacja obiektu miała się rozpocząć w czerwcu 2016 roku, jednak z uwagi na olimpijczyków, początek prac przesunięto na sierpień.

Był to ukłon głównie w stronę Karol Robaka, brązowego medalisty mistrzostw Europy w 2015 roku oraz naszej nadziei na olimpijski medal – zaznacza Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Hala przeszła gruntowną modernizację. Wymieniono między innymi sufit podwieszany, grzejniki, całą stolarkę okienną i drzwiową. Stary parkiet został zdjęty, a przed położeniem nowego zaizolowano podłoże. Oprócz tego odświeżono ściany, wyremontowano szatnie i sanitariaty. Jednak stali użytkownicy hali zauważą, że pozbyto się przede wszystkix wilgoci ze ścian i charakterystycznego zapachu, który nie stwarzał dogodnych do trenowania warunków.

Prace pochłonęły z budżetu miasta 1,8 mln złotych, a wykonało je Przedsiębiorstwo Budowlane Constructo z Lubicza, wyłonione na drodze przetargu nieograniczonego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

19-01-2017 05:07:38
poznanianka
Nie jest tak żle z miejskim budżetem. Boisko, hala sportowa ,plac do ćwiczeń ,zadbany park, to wszystko pożyteczne dla rozwoju społeczeństwa ,Tylko należy o to dbać ,konsekwentnie w utrzymaniu i uświadamianiu ,że to my mieszkańcy i za nasze pieniądze zostało wyremontowane.Cieszy też ,że dzieci i młodzież będzie korzystała z hali w ramach lekcji w-f.A może by tak radni pomyśleli ,że każda, dosłownie każda szkoła powinna mieć salę gimnastyczną i boisko na , których dzieci i młodzież chciałaby "ruszać się ",ćwiczyć.Bezpieczne do ćwiczeń i z nauczycielem z pasją.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: