Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL otworzył się na bezdomnych oferując ciepłą herbatkę i schronienie przed mrozami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL otworzył się na bezdomnych oferując ciepłą herbatkę i schronienie przed mrozami
18-01-2017 12:33   Janusz Ludwiczak
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podobnie jak rok temu postanowił otworzyć dziedziniec swojej siedziby przy ul. Matejki 57 dla osób bezdomnych, które otrzymają schronienie i ciepłą herbatę.

Zarząd spółki Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił udostępnić dziedziniec swojej siedziby przy ul. Matejki 57 szukającym schronienia osobom bezdomnym.

W każdy kolejny poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8:00 do 15:30 będzie można się przy ul. Matejki 57 ogrzać i wypić ciepłą herbatę. Ta propozycja aktualna będzie co najmniej do końca lutego, chyba że znacznie się ociepli. Jeśli niskie temperatury będą się utrzymywać, drzwi ZKZL będą otwarte dla osób bezdomnych jeszcze dłużej – informuje Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

Zdajemy sobie sprawę, że ta propozycja nie zlikwiduje problemu bezdomności w Poznaniu, a osoby które zapraszamy na ul. Matejki oczekiwałyby od nas dachu nad głową zamiast herbaty. Niestety, aż tylu mieszkań nie mamy. Mamy natomiast ciepłe schronienie i kubek gorącego napoju – dodaje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Poprzedniej zimy siarczyste mrozy przyniosły dwie ofiary śmiertelne. Na początku stycznia ubiegłego roku na terenie działkowych w pobliżu ulicy Krauthofera i Góreckiej policjanci znaleźli zwłoki 45-letniego mężczyzny. Dzień później znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety, która chroniła się przed mrozem w jednym z szałasów przy ul. Kolejowej. Z kolei w połowie listopada w porzuconym samochodzie typu bus również przy ul. Kolejowej odkryto zwłoki bezdomnego mężczyny.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Pomoc bezdomnym

Komentarze (4)

21-01-2017 23:52:38
poznanianka
A w dniu babci i dziadka ZTM propaguje edukację.By ustąpić miejsca osobom starszym.Dodał,że także osobom niepełnosprawnym i kobietą w ciąży.Proszę o taki wyraz uprzejmości i dobrego wychowania w codziennym zachowaniu.Korzystając często z transportu miejskiego widzę na twarzy młodych ludzi zmęczenie , jadą z pracy.Nie siadam , nie oczekuje by wstali, bo mogą , a może są bardziej zmęczeni od babci i dziadka.Ale uprzejmość i uśmiech zawsze się opłaca.
21-01-2017 21:47:37
Negatyw
Mokre picie dostali, a suchy prowiant musieli przynieść...?!!!!!
19-01-2017 05:42:11
poznanianka
No dobre i to. Taki urzędniczy odruch serca.Prawda , zeszłej zimy zmarła kobieta w szałasie przy torach na ul. Kolejowej.Bezdomni koczowali tam długo, kilka dekat.Tej zimy cicho. Tylko pozostały śmieci i to góry.Działka PKP, wydzierżawiona .Ale śmietnika nikt nie posprzątał.Obecnie wszystko przykrył śnieg.Wiosna ,będzie wysypisko śmieci ,Także śmieci o większych gabarytach jak fotel, krzesła.Tyle pozostało, a może ąz tyle.
18-01-2017 21:53:01
as
Typowe lewackie zachowanie, najpierw wyrzucenie z mieszkania, a potem czestowanie herbatka na terenie mieszkaniowki...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: