Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL otworzył się na bezdomnych oferując ciepłą herbatkę i schronienie przed mrozami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL otworzył się na bezdomnych oferując ciepłą herbatkę i schronienie przed mrozami
18-01-2017 12:33   Janusz Ludwiczak
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podobnie jak rok temu postanowił otworzyć dziedziniec swojej siedziby przy ul. Matejki 57 dla osób bezdomnych, które otrzymają schronienie i ciepłą herbatę.

Zarząd spółki Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił udostępnić dziedziniec swojej siedziby przy ul. Matejki 57 szukającym schronienia osobom bezdomnym.

W każdy kolejny poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8:00 do 15:30 będzie można się przy ul. Matejki 57 ogrzać i wypić ciepłą herbatę. Ta propozycja aktualna będzie co najmniej do końca lutego, chyba że znacznie się ociepli. Jeśli niskie temperatury będą się utrzymywać, drzwi ZKZL będą otwarte dla osób bezdomnych jeszcze dłużej – informuje Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

Zdajemy sobie sprawę, że ta propozycja nie zlikwiduje problemu bezdomności w Poznaniu, a osoby które zapraszamy na ul. Matejki oczekiwałyby od nas dachu nad głową zamiast herbaty. Niestety, aż tylu mieszkań nie mamy. Mamy natomiast ciepłe schronienie i kubek gorącego napoju – dodaje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Poprzedniej zimy siarczyste mrozy przyniosły dwie ofiary śmiertelne. Na początku stycznia ubiegłego roku na terenie działkowych w pobliżu ulicy Krauthofera i Góreckiej policjanci znaleźli zwłoki 45-letniego mężczyzny. Dzień później znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety, która chroniła się przed mrozem w jednym z szałasów przy ul. Kolejowej. Z kolei w połowie listopada w porzuconym samochodzie typu bus również przy ul. Kolejowej odkryto zwłoki bezdomnego mężczyny.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Pomoc bezdomnym

Komentarze (4)

21-01-2017 23:52:38
poznanianka
A w dniu babci i dziadka ZTM propaguje edukację.By ustąpić miejsca osobom starszym.Dodał,że także osobom niepełnosprawnym i kobietą w ciąży.Proszę o taki wyraz uprzejmości i dobrego wychowania w codziennym zachowaniu.Korzystając często z transportu miejskiego widzę na twarzy młodych ludzi zmęczenie , jadą z pracy.Nie siadam , nie oczekuje by wstali, bo mogą , a może są bardziej zmęczeni od babci i dziadka.Ale uprzejmość i uśmiech zawsze się opłaca.
21-01-2017 21:47:37
Negatyw
Mokre picie dostali, a suchy prowiant musieli przynieść...?!!!!!
19-01-2017 05:42:11
poznanianka
No dobre i to. Taki urzędniczy odruch serca.Prawda , zeszłej zimy zmarła kobieta w szałasie przy torach na ul. Kolejowej.Bezdomni koczowali tam długo, kilka dekat.Tej zimy cicho. Tylko pozostały śmieci i to góry.Działka PKP, wydzierżawiona .Ale śmietnika nikt nie posprzątał.Obecnie wszystko przykrył śnieg.Wiosna ,będzie wysypisko śmieci ,Także śmieci o większych gabarytach jak fotel, krzesła.Tyle pozostało, a może ąz tyle.
18-01-2017 21:53:01
as
Typowe lewackie zachowanie, najpierw wyrzucenie z mieszkania, a potem czestowanie herbatka na terenie mieszkaniowki...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: