Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicy Hetmańskiej zamontowano lampy ledowe - mają zużywać o połowę mniej energii elektrycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicy Hetmańskiej zamontowano lampy ledowe - mają zużywać o połowę mniej energii elektrycznej
16-01-2017 08:14   Janusz Ludwiczak
Wzdłuż ulicy Hetmańskiej drogowcy wymienili dotychczasowe lampy na energooszczędne LED-y.

Od paru dni na południowej stronie ul. Hetmańskiej widać że monterzy ZDM zmieniają lampy święcące na pomarańczowo na nowe LEDy (biało niebieska poświata) – napisał do nas Maciej na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich nowe lampy są energooszczędne.

Wymiana opraw oświetleniowych w ciągu ul. Hetmańskiej ma na celu uzyskanie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej (oszczędności szacowane na poziomie 50%) przy jednoczesnej poprawie niezawodności działania oświetlenia. Wymiana realizowana jest jako kontynuacja wymiany opraw oświetleniowych na wiadukcie nad ul. Dolna Wilda. Na chwilę obecną Wydział Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM nie przewiduje wymiany opraw na innych ulicach w okolicy Łazarza – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Tego typu oświetlenie uliczne pojawiło się m.in. na ulicy Roosevelta, Grunwaldzkiej i Rondzie Kaponiera. Wymiana lamp na Hetmańskiej kosztowała 145 tysięcy złotych. ZDM planuje za to wymienić oświetlenie na LED-owe na Ławicy, na ul. Leśnych Skrzatów.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

18-01-2017 11:29:55
poznanianka
A może pani rzecznik cokolwiek wie , o ulicy Kolejowej.Czy rozpoczęta, a planowana od wielu lat jej modernizacja przewiduje wymiane , modernizacje oświetlenia.I znowu oszczędność.Oby nie taka jak na przetargach .Najczęściej wygrywają firmy z uwagi na niską cene usługi. A potem mamy kłopoty i buble do poprawki. Ale tutaj jest coś b. ważnego.Bezpieczeństwo.Ledy to biało niebieska poświata.Kolor światła "mylący " i niebezpieczny .I mam przykład domowy. Polecona przy zakupie żarówka LED .Kolor ciepły biały.Przy zapalonej lampie poświata niemiła dla oka ( przepraszam jak z filmów ), gdzie oglądamy prosektorium.Tylko kolor światla w różnych odcieniach żółtego jest przyjażny i bezpieczny dla naszego oka.Cos wiedza o tym kierowcy i okuliści.
17-01-2017 15:26:38
morlock
Światło niebieskie lub/i aktyniczne- potencjalny wpływ na oczy: ryzyko uszkodzenia siatkówki światłem (BLH - dzieci i dorośli) i/lub zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD - starsi) + implikacje. Jak @Hania pisała drzewiej- LICZY SIĘ KASA. Dodatkowo - przyjazne oczom światło sodowe (no niech bydzie "pojarańczowe" Panie Januszu) wpływa na wyostrzenie szczegółów co ma odzwierciedlenie w praktyce. Firmy produkcyjne stosują światła "pojarańczowe" do kontroli technicznej produktu (skazy. rysy, nadżerki, pęknięcia) bez potrzeby użycia niebezpiecznych dla zdrowia rentgenowskich defektoskopów. Ponadto sodowe światło lepiej rozprasza "niesprzyjające warunki pogodowe". To tyle w temacie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte

31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: