Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez 50 lat mieścił się tutaj akademik i hotel robotniczy. W czwartek otwarty zostanie tu Lidl - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez 50 lat mieścił się tutaj akademik i hotel robotniczy. W czwartek otwarty zostanie tu Lidl
16-01-2017 07:52   Janusz Ludwiczak
Po ponad pół roku budowy w czwartek przy ul. Palacza 18 otwarty zostanie dyskont sieci Lidl. Wcześniej mieścił się tutaj akademik, później hotel robotniczy, a następnie dom gościnny. W 2013 r. ówczesny właściciel Politechnika Poznańska sprzedała nieruchomość za 8,8 mln zł.

Budowa dyskontu ruszyła w połowie ubiegłego roku. W ramach inwestycji powstał dyskont sieci Lidl, a także parking zarówno dla samochodów jak i rowerów. Inwestor zgodnie z obietnicą przeprowadził juz remont chodnika od ul. Palacza do wjazdu na swoją nieruchomość (w rejonie Szkoły Podstawowej nr 69). Na placu budowy pracowało 80 osób. Otwarcie sklepu pierwotnie planowano na przełomie października i listopada.

Przypomnijmy. Pod koniec 2011 roku Politechnika Poznańska wystawiła na sprzedaż dwa budynki przy ul. Palacza 18 o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 3 tys. m kw. każdy oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 m kw. Cena wywoławcza wynosiła początkowo 12,5 mln zł, jednak w pierwszym przetargu nie było chętnych.

Celem sprzedaży nieruchomości jest pozyskanie środków finansowych na rozwój bazy lokalowej Uczelni na Kampusie Warta – wyjaśniała nam Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Nieruchomość została sprzedana w 2013 roku za 8,8 milionów złotych. Nowym właścicielem budynków została firma Lidl.

Dom Gościnny "Asystent" powstał w 1967 roku. Swoim gościom oferował ponad 100 miejsc w dwuosobowych pokojach. Większość pokoi nie była wyposażona w łazienki. Za dobę w "Asystencie" trzeba było zapłacić od 90 złotych w pokoju 1-osobowym bez łazienki do 210 złotych w pokoju trzyosobowym z łazienką.

Na początku hotel "Asystent" był hotelem środowiskowym podległym Ministerstwu Szkolnictwa Wyższego i Techniki, administrowanym przez Politechnikę Poznańską. Następnie na mocy ustawy o szkolnictwie wyższym uczelnia uzyskała w 1994 r. budynki na własność, a w 2005 r. grunty na własność – dodaje Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Dodajmy, że to nie jedyny dyskont, jaki zostanie w najbliższych dniach otwarty na Łazarzu. Na poziomie +2 dworca Poznań Główny (nad kasami biletowymi) powstaje Biedronka.


Komentarze (3)

01-02-2017 19:29:42
Hydraulik
Ciekawe skąd pani Edyta Klebaniuk zaczerpnęła informacje o hotelu Asystenta? Czy w Politechnice Poznańskiej nie było bardziej wiarygodnej osoby?
18-01-2017 09:36:29
Odloty
Faktycznie , obecne władze/decydenci chyba są na jakimś odlocie, kolejne miejsce w którym dyskont przy dyskoncie i dyskontem zastawiony !
16-01-2017 21:09:45
wiechu
Jeden market obok drugiego oddalony o 100 metrów. Paranoja.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: