Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwszy niskopodłogowy tramwaj dwukierunkowy wyjechał na tory - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwszy niskopodłogowy tramwaj dwukierunkowy wyjechał na tory
11-01-2017 22:34   Janusz Ludwiczak
Na ulice miasta wyjechał pierwszy Moderus Beta, który wykorzystywany będzie do obsługi linii wahadłowych. Kabiny motorniczego i drzwi dla pasażerów znajdują się bowiem po obu stronach pojazdu.

Do tej pory do obsługi "wahadeł" wykorzystywane były wagony typu GTO (GT8ZR), zwane "Helmutami", które MPK zakupiło w 2005 roku od przedsiębiorstwa komunikacyjnego we Frankfurcie.

Na trasę "jedynki" wyjechał pierwszy z 10 zakupionych od firmy Modertrans dwukierunkowy tramwaj typu Moderus Beta.

Dostawy nowych tramwajów trwają od ubiegłego roku. W sumie na przestrzeni dwóch lat, a do końca tego roku przybędzie nam 30 tramwajów niskopodłogowych. A to znaczy, że już co drugi nasz tramwaj będzie miał niską podłogę. W grudniu 2015 roku podpisaliśmy z firmą Modertrans umowę na zakup 20 niskopodłogowych tramwajów jednokierunkowych, a wiosną ubiegłego roku następną umowę – tym razem na zakup 10 niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych. Obydwie umowy dotyczyły Moderus Beta – wyjaśnia Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Tramwaje dwukierunkowe mają drzwi po obu stronach pojazdu. Kabina motorniczego znajduje się zarówno z przodu jak i z tyłu wagonu, dzięki temu tramwaje te mogą być wykorzystywane do obsługi linii wahadłowych, tzn. w trasach, gdzie nie ma pętli, szczególnie podczas remontów.

Odbiory tramwajów są wieloetapowe. W pierwszym etapie są oględziny, podczas których sprawdzamy zgodność ze specyfikacją zakupu, później odbywają się próby na terenie zajezdni, a po nich tramwaj rusza na ulice. Musi zrobić 100 km tytułem przejazdów technicznych zanim na pokład zabierze pasażerów. Gdy ten etap przejdzie pomyślnie, wyjeżdża na linie, żeby przez 14 dni odbyć testy w normalnej obsłudze eksploatacyjnej – zaznacza Marek Grzybowski, ds. technicznych MPK.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: