Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Głogowska: Historia miejsca - pamięć o miejscu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Głogowska: Historia miejsca - pamięć o miejscu
11-01-2017 22:02   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Głogowskiej 27 znajdował się hotel Hansa, pod 41 mieścił się skład z cukierkami, później sklep ze słodyczami Goplana i winno-spożywczy, a następnie Pewex, księgarnia i papierniczy. Z kolei w kamienicy pod "55" zlokalizowany był skład papierniczy "Ursus". Przy Glogauer Strasse funkcjonował również skład z dewocjonaliami, Bank Pożyczkowy, drogeria "Pod gwiazdą" czy mleczarnia – można się o tym przekonać podczas wystawy "Ulica Głogowska 27-83. Historia miejsca-pamięć o miejscu", którą do końca tygodnia można oglądać w Inkubatorze Kultury Pireus.

Wystawa "Ulica Głogowska 27 do 83. Historia miejsca - pamięć o miejscu" przywołuje dawne widoki, ukazuje historię miejsc, nazwiska pierwszych właścicieli i co znajdowało się w kamienicach przy głównej ulicy Łazarza.

Zapraszam na ostatnią odsłonę wystawy Ulica Głogowska 27-83. Historia miejsca-pamięć o miejscu, która w czasie Dni Łazarza, w czerwcu 2016 była eksponowana w witrynach sklepów na ul. Głogowskiej. Obecnie plansze będą prezentowane w jednym miejscu, w pomieszczeniach Inkubatora Kultury Pireus. Zapraszam wszystkich zainteresowanych historią ulicy, kamienic i sklepów, które kiedyś się tam znajdowały – zapowiada Lilianna Krantz-Domasłowska, historyk sztuki i autorka wystawy.

Wystawę można oglądać bezpłatnie w Inkubatorze Kultury "Pireus" przy ul. Głogowskiej 35 (narożnik Gąsiorowskich) do końca tygodnia w godz. 11:00-13:00 oraz 16:00-18:30 (ostatniego dnia - w niedzielę 15 stycznia od 11 do 13).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: