Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Głogowska: Historia miejsca - pamięć o miejscu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Głogowska: Historia miejsca - pamięć o miejscu
11-01-2017 22:02   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Głogowskiej 27 znajdował się hotel Hansa, pod 41 mieścił się skład z cukierkami, później sklep ze słodyczami Goplana i winno-spożywczy, a następnie Pewex, księgarnia i papierniczy. Z kolei w kamienicy pod "55" zlokalizowany był skład papierniczy "Ursus". Przy Glogauer Strasse funkcjonował również skład z dewocjonaliami, Bank Pożyczkowy, drogeria "Pod gwiazdą" czy mleczarnia – można się o tym przekonać podczas wystawy "Ulica Głogowska 27-83. Historia miejsca-pamięć o miejscu", którą do końca tygodnia można oglądać w Inkubatorze Kultury Pireus.

Wystawa "Ulica Głogowska 27 do 83. Historia miejsca - pamięć o miejscu" przywołuje dawne widoki, ukazuje historię miejsc, nazwiska pierwszych właścicieli i co znajdowało się w kamienicach przy głównej ulicy Łazarza.

Zapraszam na ostatnią odsłonę wystawy Ulica Głogowska 27-83. Historia miejsca-pamięć o miejscu, która w czasie Dni Łazarza, w czerwcu 2016 była eksponowana w witrynach sklepów na ul. Głogowskiej. Obecnie plansze będą prezentowane w jednym miejscu, w pomieszczeniach Inkubatora Kultury Pireus. Zapraszam wszystkich zainteresowanych historią ulicy, kamienic i sklepów, które kiedyś się tam znajdowały – zapowiada Lilianna Krantz-Domasłowska, historyk sztuki i autorka wystawy.

Wystawę można oglądać bezpłatnie w Inkubatorze Kultury "Pireus" przy ul. Głogowskiej 35 (narożnik Gąsiorowskich) do końca tygodnia w godz. 11:00-13:00 oraz 16:00-18:30 (ostatniego dnia - w niedzielę 15 stycznia od 11 do 13).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: