Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gordon Wilson w SP26 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gordon Wilson w SP26
07-01-2017 23:54   Janusz Ludwiczak
Uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 26 odwiedził niezwykły gość – Gordon Wilson, który przemierzył pieszo trasę z Leeds w Wielkiej Brytanii do Poznania, pokonując dystans ponad 1500 km w 52 dni.

Gordon Wilson zawitał do Poznania 21 listopada. Przemierzył on pieszo ponad 1 500 km z Leeds w Wielkiej Brytanii do stolicy Wielkopolski. Szedł on m.in. przez Holandię i Niemcy. Poznań wybrał nieprzypadkowo. Gordon Wilson mieszkał tutaj przez kilkanaście lat i tu poznał swoją żonę - Ewę.

Podczas swojej wyprawy, którą rozpoczął 1 września prowadził zbiórkę pieniędzy dla ofiar katastrof i klęsk żywiołowych na całym świecie. W sumie udało mu się zebrać ponad 2,5 tysiąca funtów.

Miesiąc później, 19 grudnia Gordon odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 podczas specjalnej lekcji języka angielskiego.

Gość podczas swojej wizyty zaprezentował wiele sztuczek cyrkowych oraz aktywnie włączył w swoją opowieść naukę języka angielskiego dla dzieci demonstrując zawartość plecaka podróżnika oraz pokazując ciekawe filmiki z podróży. Zapał i wola niesienia pomocy potrzebującym zainspirowały uczniów jak i nauczycieli do czynienia dobra, dlatego w szkole powstał kącik, w którym można złożyć datki, które dalej będą przekazane na szlachetną akcję pana Gordona organizacji charytatywnej Leeds Lions Club Charity, w której działa – opowiada Paulina Bzymek, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 26.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: