Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gordon Wilson w SP26 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gordon Wilson w SP26
07-01-2017 23:54   Janusz Ludwiczak
Uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 26 odwiedził niezwykły gość – Gordon Wilson, który przemierzył pieszo trasę z Leeds w Wielkiej Brytanii do Poznania, pokonując dystans ponad 1500 km w 52 dni.

Gordon Wilson zawitał do Poznania 21 listopada. Przemierzył on pieszo ponad 1 500 km z Leeds w Wielkiej Brytanii do stolicy Wielkopolski. Szedł on m.in. przez Holandię i Niemcy. Poznań wybrał nieprzypadkowo. Gordon Wilson mieszkał tutaj przez kilkanaście lat i tu poznał swoją żonę - Ewę.

Podczas swojej wyprawy, którą rozpoczął 1 września prowadził zbiórkę pieniędzy dla ofiar katastrof i klęsk żywiołowych na całym świecie. W sumie udało mu się zebrać ponad 2,5 tysiąca funtów.

Miesiąc później, 19 grudnia Gordon odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 podczas specjalnej lekcji języka angielskiego.

Gość podczas swojej wizyty zaprezentował wiele sztuczek cyrkowych oraz aktywnie włączył w swoją opowieść naukę języka angielskiego dla dzieci demonstrując zawartość plecaka podróżnika oraz pokazując ciekawe filmiki z podróży. Zapał i wola niesienia pomocy potrzebującym zainspirowały uczniów jak i nauczycieli do czynienia dobra, dlatego w szkole powstał kącik, w którym można złożyć datki, które dalej będą przekazane na szlachetną akcję pana Gordona organizacji charytatywnej Leeds Lions Club Charity, w której działa – opowiada Paulina Bzymek, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 26.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: