Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci skontrolowali taksówki przy Dworcu Zachodnim i Głównym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci skontrolowali taksówki przy Dworcu Zachodnim i Głównym
07-01-2017 00:33   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili akcję "Taxi", której celem zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu przez kierujących taksówkami.

Policjanci z poznańskiej drogówki w trakcie swojej służby koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Każdego dnia dokonują wielu kontroli drogowych podczas, których zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzają trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów jakimi się poruszają. W przypadku lekceważącego stosunku do przepisów i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci wyciągają stanowcze konsekwencje.

Wśród kontrolowanych kierowców w Poznaniu są m.in. kierowcy taksówek bo chociaż odległości, które pokonują podczas przewozu osób nie są zbyt duże to jednak ważne jest, aby każda taka podróż była bezpieczna. Dlatego w czwartek, 5 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznań wspólnie z pracownikami z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przeprowadzili w rejonie Dworca Głównego i Zachodniego "Taxi" – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Oprócz reakcji na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz kontroli stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali dokumenty wymagane przepisami o transporcie drogowym tj. licencję oraz zezwolenia, a także stan techniczny pojazdów i obowiązkowe wyposażenie oraz oznaczenie pojazdu – dodaje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 24 kierujących taksówkami. Za popełnione wykroczenia drogowe mandatami ukaranych zostało 3 kierujących, zatrzymano również 2 dowody rejestracyjne, jeden za zły stan techniczny pojazdu natomiast drugi za brak aktualnych badań technicznych. Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że jeden z kierowców nie posiada od blisko roku aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Wszyscy kontrolowani taksówkarze byli trzeźwi.

Policjanci już teraz zapowiadają kolejne takie kontrole, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie na drogach ostrożności.


Komentarze (1)

07-01-2017 16:12:02
taksiepytam
Lejek Łazarka jest po za kontrolą? Konkretniej - ta "stacja" przy dwóch aptekach. Kto się odważy hehe?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: