Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 1,7 tysiąca osób zasiadło na Targach do wspólnej Wigilii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 1,7 tysiąca osób zasiadło na Targach do wspólnej Wigilii
24-12-2016 17:53   Janusz Ludwiczak
Już po raz siódmy na Targach odbyła się wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i biednych, do której zasiadło ponad 1,7 tysiąca osób. Przy jednym stole wspólnie zasiedli również prezydent Jacek Jaśkowiak, arcybiskup Stanisław Gądecki i Przemysław Trawa, prezes MTP. Dla gości przygotowanych zostało 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tona ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu ewangelii.

Tym wszystkim, którzy nie maja mieszkania życzę aby to mieszkanie znaleźli. Tym wszystkim, którzy nie maja przyjaciół życzę aby tych przyjaciół znaleźli. Życzę abyście państwo byli razem ze swoją najbliższą rodziną. Cieszę się, że są wśród nas ludzie wielkiego serca, przede wszystkim ksiądz Hanas bo robi coś pięknego. Dziękuję Caritas, siostrom zakonnym, wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej najważniejszej w Poznaniu wigilii – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jezus urodził się bezdomny, urodził się w stajni i nikt by się o tym nie dowiedział gdyby nie późniejsza historia. Tak samo jak Jezus ten, który przychodzi na tą wigilię znajduje się w trudnej sytuacji, ale może później czynić cuda – arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy blisko tysiąca wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie z 4, 11, 12 i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu.

Kolędy zaśpiewał zespół "Kusza" wraz z orkiestrą. Dzięki ofiarności poznaniaków oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.


Fot: Joanna Żabierek, Marek Pawłowski / Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: