Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Harcerska wigilia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Harcerska wigilia
18-12-2016 23:15   Janusz Ludwiczak
Małe zuchy, młodzi harcerze i instruktorzy Szczepu Łazarz spotkali się w piątek na wspólnej wigilii.

W piątkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się spotkanie opłatkowe Szczepu Łazarz oraz Kręgu Przyjaciół Poznańskiej "Czarnej Trzynastki".

Szczep Łazarz, w skład którego wchodzi 2. Grunwaldzka Gromada Zuchowa "Plejady", 277. Poznańska Drużyna Harcerska "Quendi", 79. Drużyna Wędrownicza "Wilki" oraz 5. Poznańska Drużyna Harcerzy Starszych "Wagabunda" liczy ponad 60 osób. Zuchy i harcerze spotykają się na cotygodniowych zbiórkach, a także uczestniczą w rajdach, biwakach i obozach. Najmłodszy harcerz w drużynie ma 6 lat, mamy w grupie również harcerz z gimnazjów i liceów – wyjaśnia podharcmistrz Wojciech Wysocki.

Dziś jest więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Zainteresowanie harcerstwem jest mniejsze niż kilka lat temu, ale nadal jest to największa organizacja młodzieżowa nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a nie wiem czy nawet nie na świecie. Nikt nie przychodzi do nas już na siłę, dzięki czemu mamy osoby, którzy naprawdę chcą działać w harcerstwie – dodaje pdm Wojciech Wysocki.

Łazarscy harcerze w niedzielę odebrali Betlejemskie Światło Pokoju, które zaniosą m.in. do Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Z kolei w połowie stycznia po raz kolejny będą kwestować podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: