Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim przez całą dobę można kupić żywe choinki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim przez całą dobę można kupić żywe choinki
16-12-2016 11:41   Janusz Ludwiczak
Od środy na Rynku Łazarskim można kupić żywe choinki. Za małe drzewko w doniczce zapłacimy już 30 złotych, z kolei ponad 4-metrowy świerk kosztuje 180 złotych. Nie brakuje również ciętych świerków, jodły i gałązek jemioły. Kupcy będą sprzedawać choinki do wigilii włącznie nawet w nocy, gdyż stoisko na skwerze im. Kazimierza Nowaka czynne jest całą dobę.

Sprzedaż choinek na Rynku Łazarskim ruszała w środę. Ceny drzewek wahają się od 30 do 180 złotych w zależności od wielkości i gatunku.

Jesteśmy tutaj co roku już od ponad 20 lat. Jak w latach ubiegłych za małe drzewko w doniczce trzeba zapłacić od 30 do 80 złotych. Mamy również większe, nawet do 4 metrów w cenie do 180 złotych. Można u nas nabyć jodłę kaukaską i serbską, świerk srebrzysty – mówi Ryszard Nawrot, kupiec z punktu sprzedaży choinek na Rynku Łazarskim.

Na Skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" kupimy również jemiołę, za pęczek zapłacimy średnio 5 złotych. Choinki, które na Rynku Łazarskim sprzedawane są od ponad 20 lat pochodzą z Owieczek w gminie Rogoźno. "Żywe" choinki można kupić nawet w nocy, gdyż stoisko czynne jest całą dobę. W Wigilię punkt czynny będzie do godz. 13.

A czy Łazarzanie kupują żywe choinki?

Żywa choinka to tradycja. Zawsze w domu, już od dziecka tak u mnie było. Jest mi trochę żal, że są one wycinane, ale tak samo jest z jedzeniem i dylematem z karpiami. U mnie drzewko potrafi dotrwać nawet do święta Matki Boskiej Gromnicznej, 2 lutego, wystarczy je podlewać. Są również specjalne płyny do pielęgnacji – powiedział Andrzej Rajczak, mieszkaniec Łazarza.

U mnie zawsze jest sztuczna choinka, ze względu na to, że mam kota. Jednak kupuję zawsze gałązkę świerku, by chociaż przez święta unosił się w mieszkaniu przyjemny zapach. Dziś kupuję również jemiołę, której nie może u nas zabraknąć – wskazuje łazarzanka Patrycja Adamiak.


Komentarze (6)

19-12-2016 00:13:06
Amicus
Niech żyje ekologia! Już chyba pora ściąć iglaka :)
18-12-2016 20:24:47
M.
@Amicusie, poza wątpliwymi walorami estetycznymi, sztuczna choinka zawiera metale ciężkie (mi.in. ołów i kadm). Z czasem zaczyna też uwalniać więcej chlorku winylu, który jest rakotwórczy. No i zanim ulegnie rozkładowi upłynie jakieś 350-400 lat.
18-12-2016 17:34:34
Amicus
A co złego jest w sztucznej choince?
17-12-2016 19:17:32
M.
Oczywiście, że mają pozwolenia. W tym miejscu choinki można było kupić od kilkudziesieciu lat. Nigdy nikomu to nie przeszkadzało, aż nagle jeden kierowca Rynek32 musiał poskarżyć się światu, że nie ma gdzie zaparkować. Wesołych Świąt! Oby nie przy sztucznej choince...
17-12-2016 17:32:34
morlock
@Rynek32" ...Dobrze że w tym roku mają toalete..." A co? Ubiegłoroczna choinka waliła Ci amoniakiem? Może są z lasów któregoś z satelitów Jowisza? A prościej - masz Swój wylęg albo kota? Wąchaj u siebie zanim skomentujesz.
17-12-2016 13:16:40
Rynek32
Ciekawe czy mają pozwolenie na zabieranie miejsc parkingowych. Na rynku są wolne stragany niech tam sprzedają!!! Dobrze że w tym roku mają toalete.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: