Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na przystankach pojawią się instrukcje udzielania pierwszej pomocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na przystankach pojawią się instrukcje udzielania pierwszej pomocy
15-12-2016 12:14   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Na wiatach przystankowych pojawią się instrukcje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

To efekt interpelacji złożonej w ubiegłym roku przez poznańska radną Klaudię Strzelecką. W opinii autorki interpelacji, umieszczenie instrukcji udzielania pierwszej pomocy na przystankach nie generuje dużych kosztów, a może okazać się bardzo przydatne.

Z badań wynika, że niewiele osób wie, jak udzielać pierwszej pomocy osobie w potrzebie. Czasem kilka minut oczekiwania na przyjazd karetki ma znaczenie dla zdrowia i życia człowieka. W pojeździe komunikacji miejskiej kierowca powinien umieć udzielić pierwszej pomocy i ma obowiązek jej udzielić. Na przystankach zdarza się, że w takich sytuacjach nie ma nikogo przeszkolonego – uzasadniała swoją propozycję Klaudia Strzelecka.

Działania związane z przygotowaniem oraz opiniowaniem projektu instrukcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej były prowadzone przez Wydział Transportu i Zieleni w porozumieniu z służbami medycznymi i miejskimi jednostkami, które zajmują są komunikacją zbiorową.

Udzielenie pierwszej pomocy to nie tylko obowiązek etyczny, ale także prawny. Instrukcje zawieszone na przystankach oraz akcja informacyjna, którą rozpoczynamy, na pewno podniosą świadomość mieszkańców. Musimy wspólnie zadbać o poprawę bezpieczeństwa. Sytuacja, w której trzeba udzielić pierwszej pomocy, może zdarzyć się każdemu z nas - także w środkach komunikacji miejskiej – przekonuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Instrukcje udzielania pomocy pojawią się w sumie na ponad 500 przystankach.


Komentarze (1)

16-12-2016 11:25:50
poznanianka
Bardzo mądry i pożyteczny pomysł.Takiej umiejętności i wiedzy nigdy nie za dużo.Popieram edukację.Przemieszczając się po Poznaniu zwrócę uwagę i przyjrzę się instrukcji udzielania pierwszej pomocy. Myślę ,że jest czytelna,aby każdy mógł poczytać bez trudu i zapoznać się z wiedzą jaka jest potrzebna dla udzielenia takiej przedmedycznej pierwszej pomocy.Gratuluje pani radnej i życzę dalszej wytrwałości .
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: