Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejny paraliż na kolei - wstrzymano ruch pociągów na dworcu głównym... przez awarię komputera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejny paraliż na kolei - wstrzymano ruch pociągów na dworcu głównym... przez awarię komputera
13-12-2016 14:25   Janusz Ludwiczak
O godz. 12:35 doszło do awarii komputera sterującego. Całkowicie wstrzymany został ruch pociągów na dworcu Poznań Główny.

Osobom, którzy korzystają z pociągów przyda się duża dawka cierpliwości i wytrwałości. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania o godz. 12:35 wystąpiła awaria komputera sterującego Lokalnego Centrum Sterowania Poznań Główny. Całkowicie wstrzymany został ruch wszystkich pociągów.

Jakby tego było mało o godz. 4:37 doszło do awarii rozjazdu w Mosinie. Aż do południa pociągi nie jeździły pomiędzy Luboniem a Czempiniem. Podróżni pociągami w stronę Wrocławia mogli dojechać tylko do Lubonia, gdzie następnie musieli przesiąść się na autobus zastępczy.

Z kolei wczoraj z powodu przedłużających się testów związanych z montażem nowych urządzeń centrum sterowania ruchem pociągi z Gniezna, Wągrowca i Wrześni dojeżdżały jedynie do stacji Poznań Wschód. Odwołane zostały trzy połączenia do i z Wrześni, a także pociąg do Murowanej Gośliny oraz Wągrowca.

Aktualizacja godz. 16:45: Pociągi wciąż nie odjeżdżają i nie dojeżdżają ze stacji Poznań Główny. Pociągi do i z kierunku Gniezna i Wrześni dojeżdżają tylko do stacji Poznań Wschód, w kierunku Buku i Zbąszynka ze stacji Poznań Górczyn, z kierunku Wrocławia do Lubonia. Pociągi z kierunku Piły kończą i zaczynają bieg ze stacji Złotniki, a z Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza na stacji Poznań Krzesiny.
Z placu Dworcowego i spod Dworca Zachodniego na poszczególne stacje odjeżdżają autobusy zastępcze.
Część pociągów dalekobieżnych kierowanych jest objazdem przez Franowo i Starołękę.
Do stacji Poznań Główny dojeżdżają za to pociągi z Wrocławia i Szczecina.

Aktualizacja godz. 18:00: Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe godz. 17:10 ze stacji Poznań Główny wyjechał pociąg relacji Olsztyn-Zielona Góra. Służby techniczne PLK przywróciły działanie systemu sterowania ruchem. Sytuacja na węźle poznańskim będzie się normalizować.
Pociągi kursują już bez komunikacji zastępczej. Dzięki temu, że cały czas sprawne były wszystkie urządzenia odpowiedzialne za sterowanie ruchem pociągów na liniach doprowadzających do Poznania od strony Warszawy, Wrocławia, Gniezna, Ostrowa Wielkopolskiego, Wągrowca, Szczecina, Piły, Zbąszynka pociągi mogą wyjeżdżać natychmiast po przywróceniu działania LCS Poznań - informuje Karol Jakubowski z PKP PLK.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Chaos na dworcu. Ulicą Głogowską jeździły autobusy... za pociąg

ZOBACZ TAKŻE: Awaria na dworcu Poznań Główny

ZOBACZ TAKŻE: Awaria na dworcu Poznań Główny. Pociągi miały nawet 100-minutowe opóźnienia

ZOBACZ TAKŻE: Związkowcy na dwie godziny zatrzymali na Dworcu Głównym wszystkie pociągi

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

13-12-2016 15:07:10
Andrzej
Ciekawe ile potrwa jeszcze ten chaos
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: