Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Magia świątecznego Łazarza - ubieranie choinki na skwerze, międzypokoleniowe spotkania w kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Magia świątecznego Łazarza - ubieranie choinki na skwerze, międzypokoleniowe spotkania w kuchni
13-12-2016 01:42   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne przygotowały ozdoby świąteczne, które zawisły na choince, jaka pojawiła się na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej.

Stowarzyszenie Łazarz zakorzenieni w tradycji zorganizowało cykl wydarzeń "Magia świątecznego Łazarza". Na początek w Inkubatorze Kultury Pireus odbyły się warsztaty ozdób świątecznych, w których wzięły udział osoby niepełnosprawne. Ręcznie przygotowane bombki, łańcuchy i ozdoby zawisły na choince, która pojawiła się na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej.

Z kolei w poniedziałek, 19 grudnia odbędą się "Międzypokoleniowe spotkania w świątecznej kuchni".

Nasze zaproszenie kierujemy do niezastąpionych babci i dziadków, szczęśliwych mam i ojców oraz wszystkich dzieci z osiedla św. Łazarz i Poznania. Razem przeżyjemy przygodę w świątecznej kuchni. Spotkamy się przy wspólnym przygotowywaniu świątecznych specjałów takich jak pierniczki, makiełki, bożonarodzeniowy kompot z suszu. Spotkanie odbędzie się w formie warsztatów kulinarnych, podczas których uczestnicy wspólnie będą przygotowywać wigilijne i świąteczne potrawy. Seniorzy będą mieli okazję przekazać dzieciom i młodzieży swoją wiedzę i umiejętności kulinarne, dzieci natomiast poprzez kontakt z osobami starszymi będą mogły zaczerpnąć wiedzę z ich bogatego doświadczenia – zapowiada Jolanta Zielińska-Kaźmierczak z Akademii Umiejętności "Kulinarne Przygody".

Udział w zajęciach, które odbędą się 19 grudnia w Inkubatorze Kultury Pireus jest całkowicie bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja pod adresem e-mail: info@kulinarneprzygody.com.pl.

Z kolei w przyszły wtorek i środę w Pireusie odbędzie się "Wirtualny Łazarz – dwa spojrzenia". Będzie można odbyć wirtualną podróż w przeszłość Łazarza.

Dwa spojrzenia to wystawa archiwalnych i współczesnych zdjęć znanych i ciekawych miejsc na Łazarzu, które będą zestawione w osobliwe pary. Zdjęcia sprzed lat zostaną połączone z współczesnymi zdjęciami autorstwa Jana Kurka – by wszyscy mogli odbyć swoistą sentymentalną podróż. Zestawienie obrazów miejsc z przeszłości z ich współczesną wersją jest doskonałą okazją do porównania czy czas był dla nich łaskawy, czy może straciły swój dawny urok? Podczas wydarzenia będziemy mogli sprawdzić jak wygląda Łazarz w zbiorach Archiwum Państwowego w Poznaniu – dzięki uprzejmości Archiwum zaprezentujemy kilka zdjęć ze zbiorów poznańskiego Archiwum. Ponadto zaprezentowane zostaną najciekawsze fotografie ze zbiorów mieszkańców Łazarza, które przez cały rok były publikowane za pośrednictwem internetu na profilu Wirtualny Łazarz – zaprasza Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Łazarz zakorzenieni w tradycji.

Organizatorzy przygotowali również pokaz XIX-wiecznej poznańskiej kuchni.

Być może będzie to jedyna okazja na posmakowanie dań według przepisów Marii Śleżańskiej wydanych drukiem w roku 1881 w książce „Kucharz Wielkopolski”, przepisy opracowała na nowo dostosowując je do współczesności Jolanta Zielińska-Kaźmierczak, szefowa Akademii Umiejętności i Smaku „Kulinarne Przygody”. Odbędą się również warsztaty pieczenia chleba, zdrowego i pachnącego, który wypełni wnętrze zapachem szczęśliwego domu – dodaje Jacek Kaźmierczak, Akademia Umiejętności "Kulinarne Przygody".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: