Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2016 rok na MTP: 1 mln 200 tys. gości. Najpierw budowa parkingu, potem sprzedaż działki na Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2016 rok na MTP: 1 mln 200 tys. gości. Najpierw budowa parkingu, potem sprzedaż działki na Matejki
13-12-2016 00:54   Janusz Ludwiczak
Międzynarodowe Targi Poznańskie podsumowały miniony rok. Najważniejszym wydarzeniem był jubileusz 95-lecia wraz z otwarcie w październiku kompleksu restauracyjnego Garden City. W 2018 roku Targi chcą rozpocząć budowę parkingu wielopoziomowego, który ma powstać nad pawilonami 1 i 2.

To był dla nas dobry rok, który zbiegł się z jubileuszem 95-lecia. Dobrze wypadł finansowo. Przychody są satysfakcjonujące. W tym roku gościliśmy milion 200 tysięcy gości, z czego przez same wydarzenia targowe przewinęło się blisko 750 tysięcy zwiedzających, a odbywają się u nas nie tylko wystawy targowe, ale również kongresy i wydarzenia muzyczne. Myślimy już pomału o 100-leciu. Odsuwa nam się trochę projekt Muzeum MTP, jest on związany z przebudową Centrum Targowego – powiedział Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najwięcej zwiedzających zgromadziły targi motoryzacyjne, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia. Motor Show odwiedziło ponad 112 tysięcy osób. Dużym sukcesem okazały się również Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show, które odbyły się na początku listopada.

W przyszłym roku mają ruszyć prace projektowe związane z budową parkingu wielopoziomowego, który ma powstać nad pawilonami 1 i 2. Wjazd odbywać będzie od ulicy Głogowskiej, przy trasie PeSTki (w miejscu dawnego Mc Donald`s).

Na naszym terenie targowym możemy ulokować do 1,2 tys. samochodów, przydałoby się jeszcze przynajmniej dodatkowe 500 miejsc. Na pewno nie będzie takiej sytuacji, że wpierw sprzedamy teren przy ul. Matejki. Będzie odwrotnie. Zaczniemy od wybudowania parkingu. Mamy również pewne plany dotyczące innego funkcjonowania pawilonów 1 i 2 – podsumowuje Przemysław Trawa, prezes MTP.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: