Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2016 rok na MTP: 1 mln 200 tys. gości. Najpierw budowa parkingu, potem sprzedaż działki na Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2016 rok na MTP: 1 mln 200 tys. gości. Najpierw budowa parkingu, potem sprzedaż działki na Matejki
13-12-2016 00:54   Janusz Ludwiczak
Międzynarodowe Targi Poznańskie podsumowały miniony rok. Najważniejszym wydarzeniem był jubileusz 95-lecia wraz z otwarcie w październiku kompleksu restauracyjnego Garden City. W 2018 roku Targi chcą rozpocząć budowę parkingu wielopoziomowego, który ma powstać nad pawilonami 1 i 2.

To był dla nas dobry rok, który zbiegł się z jubileuszem 95-lecia. Dobrze wypadł finansowo. Przychody są satysfakcjonujące. W tym roku gościliśmy milion 200 tysięcy gości, z czego przez same wydarzenia targowe przewinęło się blisko 750 tysięcy zwiedzających, a odbywają się u nas nie tylko wystawy targowe, ale również kongresy i wydarzenia muzyczne. Myślimy już pomału o 100-leciu. Odsuwa nam się trochę projekt Muzeum MTP, jest on związany z przebudową Centrum Targowego – powiedział Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najwięcej zwiedzających zgromadziły targi motoryzacyjne, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia. Motor Show odwiedziło ponad 112 tysięcy osób. Dużym sukcesem okazały się również Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show, które odbyły się na początku listopada.

W przyszłym roku mają ruszyć prace projektowe związane z budową parkingu wielopoziomowego, który ma powstać nad pawilonami 1 i 2. Wjazd odbywać będzie od ulicy Głogowskiej, przy trasie PeSTki (w miejscu dawnego Mc Donald`s).

Na naszym terenie targowym możemy ulokować do 1,2 tys. samochodów, przydałoby się jeszcze przynajmniej dodatkowe 500 miejsc. Na pewno nie będzie takiej sytuacji, że wpierw sprzedamy teren przy ul. Matejki. Będzie odwrotnie. Zaczniemy od wybudowania parkingu. Mamy również pewne plany dotyczące innego funkcjonowania pawilonów 1 i 2 – podsumowuje Przemysław Trawa, prezes MTP.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: