Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Penery" pokazały swoje "Rytmy Łazarza" - wernisaż graffiti, hip-hop i gra na bębnach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Penery" pokazały swoje "Rytmy Łazarza" - wernisaż graffiti, hip-hop i gra na bębnach
11-12-2016 01:14   Janusz Ludwiczak
Po brzegi wypełni się w sobotni wieczór Inkubator Kultury Pireus, w którym odbył się finał projektu "Och!Pener Festiwal". Miął on na celu stworzenie przestrzeni sprzyjającej działaniom twórczym i integracji społeczności lokalnych miasta Poznań, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Łazarz.

Przez kilka ostatnich tygodni Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" realizowało projekt "Och!Pener Festiwal".

Chcemy, aby festiwal "Och!Pener" stał się ważnym elementem rozwoju kompetencji kulturalnych i społecznych, poprawiającym jakość przestrzeni publicznej i wzbogacającym życie kulturalne Łazarza. Przedsięwzięcie jest ważne pod względem symbolicznym, ponieważ oscyluje wokół terminu "pener", jest charakterystycznym, kojarzonym z miastem Poznań, pojęciem – wyjaśnia Zuzanna Lewandowska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty.

W trakcie projektu podjęto starania wyjaśnienia, jakie znaczenie dla mieszkańców ma obecnie to słowo. Efekty tej pracy wraz z relacją z przebiegu projektu będą wydane w postaci publikacji. "Och!Pener" to "wyjście z bramy kamienicy" na otwartą przestrzeń miejską, to pokazanie różnorodności społecznej poznaniaków i wydobycie drzemiącego w nich potencjału artystycznego – dodaje Zuzanna Lewandowska.

W sobotę w Inkubatorze Kultury Pireus na rogu ulic Głogowskiej i Gąsiorowskich na zakończenie festiwalu "Och!Pener" odbył się wernisaż prac powstałych podczas warsztatów graffiti "Malarski Jam". Nie zabrakło również występów beatboxerów, bębniarzy oraz młodych hip-hopowców: NOLIP&HASHTI&WI$NIA&DAMIANO, który zaprezentowali premierę teledysku "Zacząć od nowa", jaki powstał w ramach projektu "Rytmy Łazarza, tej!". Publicznośc mogła zobaczyć również występ rockowo-pankowej grupy HWTF.


Komentarze (3)

15-12-2016 19:20:39
Mateusz
@Hania Jechałem koło tego faceta w tramwaju i widziałem jak wstawia pod każdym postem negatywny komentarz. Tylko wchodził na dany post, nie czytał tylko wpisywał komentarz. Facet około 40. Pierwszy raz coś takiego widziałem, ale musiałem wejść na tę stronę i to napisać bo nie dawał mi ten fakt spokoju. Nie wiem skąd się tacy zgorzkniali ludzie biorą..
12-12-2016 16:46:30
Hania
@Negatyw, a dlaczego zenada ? Dobrze, tylko powinni sie stawic tam z krwi i kosci prawdziwi penerzy z Lazarza, ktorzy mogliby wniesc duzo realizmu do tego spotkania, nie ?
12-12-2016 07:23:07
Negatyw
Żenada... (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: