Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Booktalking - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Booktalking
05-12-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
Uczniowie z 21 szkół wzięli udział w konkursie czytelniczo-językowym "Booktalking", który polegał na zaprezentowaniu swojej ulubionej książki w języku angielskim.

Konkurs czytelniczo-językowy "Booktalking" odbył się w miniony wtorek w II LO. Aula "Dwójki" stała się sceną, na której twórczość w innym języku niż ojczysty prezentowali uczniowie z 21 szkół z całej Polski.

Zadaniem uczestników było 5-minutowe zaprezentowanie, po angielsku, głównych założeń wybranej przez siebie książki. Uczniowie występowali samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych zespołach, racząc publiczność wyszukanym słownictwem, oryginalnym podejściem do tematu i zaskakującą grą aktorską.

Zwycięzcą konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych, prezentujący książkę Cecelii Ahern "Love, Rosie". Drugie miejsce zdobyły uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych, które opowiadały o książce Sarah Crossan "One". Na podium znaleźli się też uczniowie II LO – Michalina Szulc i Jan Pielesiak, którzy reklamowali książkę Terry`ego Pratchetta "Thief of time". Wyróżnienia otrzymali uczniowie z XXXIII Liceum Ogólnokształcącego, VIII LO oraz I Liceum w Gnieźnie.

"Booktalking" odbył się przy współpracy Wydziału Anglistyki UAM, pod patronatem Ośrodka Doskonalenia Nauczyciela w Poznaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: