Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radio Merkury od kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radio Merkury od kuchni
03-06-2009 07:37   Janusz Ludwiczak
Redaktor Jacek Hałasik po raz kolejny zaprosił w ramach Dni Łazarza na wycieczkę po Radiu Merkury, które od 64 już lat mieści się na Łazarzu, przy ulicy Berwińskiego 5.

Jak działa radio i jak powstają audycje - tego mogli się dowiedzieć uczestnicy wyprawy po Radiu Merkury. Po raz kolejny na wycieczkę po regionalnej rozgłośni Polskiego Radia zaprosił redaktor Jacek Hałasik.

Podczas wycieczki można było się także dowiedzieć, że willa w której mieści się obecnie Radio Merkury powstała w 1910 roku, a jednym z właścicieli był m.in. Arthur Greiser.

Radio Merkury już od 64 lat mieści się na Łazarzu, przy ulicy Berwińskiego 5. Już 2 marca 1945 roku na zrujnowanych poznańskich ulicach pojawiły się trzy megafony - między innymi na ulicy Wyspiańskiego i przy Rynku Łazarskim, wokół których gromadzili się poznaniacy pragnący słuchać polskiego słowa. Systematycznie megafonów zaczęło przybywać. Radio rozpoczęło wtedy nadawać z budynku właśnie przy ulicy Berwińskiego 5, w czasie okupacji była to willa Arthura Greisera, hitlerowskiego namiestnika Kraju Warty.

W 2007 roku Radio Merkury obchodziło 80-lecie istnienia. Radio Merkury to nie jedyna rozgłośnia nadająca na Łazarzu. W ubiegłym roku, dokładnie 25 marca 2008 roku powstało dziecko "Merkurego" - MC Radio. Oprócz najnowszych wiadomości z Poznania i okolic o każdej pełnej godzinie stacja informuje o wydarzeniach kulturalnych i sytuacji na poznańskich ulicach. Na antenie MC Radia pojawiają się także ciekawostki, a całość wzbogaca miła dla ucha muzyka ostatnich trzydziestu lat.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: