Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakopali Skarb Łazarza dla przyszłych pokoleń. Za pół wieku sprawdzą jak żyliśmy w 2016 r. {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakopali Skarb Łazarza dla przyszłych pokoleń. Za pół wieku sprawdzą jak żyliśmy w 2016 r. {WIDEO}
01-12-2016 14:53   Janusz Ludwiczak
Pamiątkowe zdjęcia przedstawiające Łazarz, listy, rzeźby, obrazy, a nawet zabytkowa kostka brukowa z ulicy Kolejowej i fragment toru tramwajowego z głównej arterii dzielnicy znalazły się w skrzyni nazwanej "Skarb Łazarza", która została zakopana w Ogrodzie Łazarz. Za 50 lat "Skarb Łazarza" ma być odkopany, a przyszłe pokolenia mają się przekonać jak żyło się Łazarzanom w drugiej dekadzie XXI wieku.

Od początku maja do końca listopada realizowany był projekt "Skarb Łazarza". Grupa pasjonatów postanowiła zachować dla przyszłych pokoleń pamiątki z naszego fyrtla.

Nasz projekt, który finansowany był w ramach konkursu "Centrum warte Poznania" rozpoczęliśmy od zbudowania drewnianej skrzyni, aby każdy mógł dorzucić przedmiot, który będzie wiadomością od mieszkańców Łazarza A.D. 2016 dla przyszłych odkrywców skarbu – wyjaśnia Joanna Heller, koordynatorka projektu "Skarb Łazarza".

W drewnianej skrzyni, która została zakopana w środę Ogrodzie Łazarz, pomiędzy blokami przy ul. Potockiej, Dmowskiego i Stablewskiego znalazły się pamiątki z drugiej dekady XXI wieku, m.in. listy, prace plastyczne dzieci, rzeźba autorstwa Kazimierza Rafalika czy płyty z zarejestrowanymi ważnymi wydarzeniami z życia łazarskich rodzin czy jubileuszów szkół i przedszkoli pamiątki.

Do skrzyni włożyliśmy również kostkę brukową z ulicy Kolejowej, fragment toru tramwajowego z ulicy Głogowskiej, przepisy kulinarne, a także pamiątki związane z Łazarzem – dodaje Joanna Heller.

W zbiorach znalazły się również publikacje portalu lazarz.pl z listopada 2016 r. zarówno w formie papierowej jak i cyfrowej, na nośniku pendrajw, tak by przyszłe pokolenia mogły przekonać się co działo się w obecnych czasach, na początku XXI wieku.

Skarb Łazarza ma zostać odkopany za 50 lat, w 2066 roku.

List do przyszłych mieszkańców Łazarza Anno Domini 2066
Jeśli odkopaliście ten Skarb to znaczy, że lud Łazarski jeszcze nie wyginął. Zadziałał efekt 500 plus i Nasza dzielnica kwitnie. Mamy nadzieję, że nie zmieniliście tej pięknej dzielnicy i miasta na gorsze oraz, że nadal mówicie tym samym językiem! Mamy nadzieję, że odkopane skarby wiele powiedzą Wam jak nam się żyło w drugiej dekadzie XXI wieku. A Łazarz roku 2016 obfitował w wiele ciekawych imprez kulturalnych i społecznych. Zaktywizowali się mieszkańcy dzielnicy, którzy chcą zmieniają naszą małą ojczyznę na lepsze.
Pozdrawiamy!
Mieszkańcy Łazarza

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (2)

03-12-2016 17:12:49
archeolog
Bardzo dobry pomysł. Chciałabym zobaczyć zdziwienie i oczy tych, którzy będa odkopywali. To zapewne wielka frajda i emocje.
01-12-2016 21:31:46
tadeusz
Z tego co widzę to ilości miedzi w tej i na tej paczce są na szczęście śladowe, więc jest duża szansa,że paczka dotrwa tam do 2066 roku. No chyba, że napatoli się jakiś złomiarz z dobrym wykrywaczem metalu, to wtedy może być problem :(.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: