Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyjątkowe spotkanie na styku kultur - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyjątkowe spotkanie na styku kultur
29-11-2016 07:33   Janusz Ludwiczak
Degustacje przysmaków kuchni libijskiej, marokańskiej oraz polskiej, rytuał parzenia marokańskiej herbaty, warsztaty malowania henną i wspólne tańce arabskie i polskie – w Inkubatorze Kultury Pireus odbył się wieczór arabsko-polski.

W poniedziałkowy wieczór można było wybrać się w fascynującą podróż do krajów Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej oraz Polski. Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" w ramach projektu "Między nami sąsiadami" zaprosiło na wieczór arabsko-polski.

Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie pracy z przedstawicielami różnych kultur, narodów i religii, najlepszym sposobem na przełamanie własnych wewnętrznych barier i integrację, jest spotkanie z drugim człowiekiem. Pozwala ono obalić szereg stereotypów i uprzedzeń, które nosimy w sobie, dostrzegać podobieństwa między ludźmi, a nie tylko różnice. Z tego też względu chcemy, aby nasze wydarzenie "Wieczór arabsko-polski" było pretekstem do spotkania się i wspólnego działania przedstawicieli i przedstawicielek różnych krajów mieszkających w Poznaniu. Do zaprezentowania swoich krajów pochodzenia, zwyczajów, tradycji, zaproszeni zostaną reprezentanci i reprezentantki krajów arabskich, jak i Polacy i Polki – powiedziała Maria Lebioda, koordynatorka projektu "Między nami Sąsiadami".

Wydarzenie „Wieczór arabsko-polski” było okazją dla mieszkańców i mieszkanek Poznania do poznania innych kultur poprzez wszystkie zmysły: słuchu, wzroku, smaku, węchu, dotyku.

Tym sposobem chcemy rozwijać u wszystkich szósty zmysł: wrażliwość kulturową, która jest kluczowym elementem w kształtowaniu zrozumienia i szacunku wobec otaczającej nas różnorodności – dodaje Maria Lebioda z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Organizatorzy przygotowali m.in. przysmaki z krajów arabskich i Polski – można było spróbować potraw kuchni libijskiej, marokańskiej oraz polskiej, wziąć udział w warsztatach malowania henną oraz wycinanki ludowej, a także rytuale parzenia marokańskiej herbaty, nauce kaligrafii i języka arabskiego.

Nie zabrakło również wspólnych tańców arabskich i polskich przy akompaniamencie muzycznym na żywo, z tradycyjnymi melodiami z różnych krajów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: