Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Och!Pener - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Och!Pener
29-11-2016 01:05   Janusz Ludwiczak
Inkubator Kultury Pireus tym razem zamienił się w galerię sztuki. W niedzielę malowane było tam na żywo graffiti w ramach Och!Pener - festiwalu kultury bramowej.

"Och!Pener Festiwal" to projekt, którego głównym celem jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej działaniom twórczym i integracji społeczności lokalnych Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Łazarz.

Chcemy, aby festiwal "Och!Pener" stał się ważnym elementem rozwoju kompetencji kulturalnych i społecznych, poprawiającym jakość przestrzeni publicznej i wzbogacającym życie kulturalne Łazarza. Przedsięwzięcie jest ważne pod względem symbolicznym, ponieważ oscyluje wokół terminu "pener", który jest ważnym i charakterystycznym, kojarzonym z miastem Poznań, pojęciem. "Och!Pener" to "wyjście z bramy kamienicy" na otwartą przestrzeń miejską, to pokazanie różnorodności społecznej poznaniaków i wydobycie drzemiącego w nich potencjału artystycznego – wyjaśnia Zuzanna Lewandowska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty.

W minioną niedzielę w Inkubatorze Kultury Pireus odbył się "Malarski JAM", podczas którego przez kilka godzin powstawały różne graffiti.

Projekt jest skierowany do wszystkich tych osób, które czują się związane z „kulturą penerską” i chciałyby wnieść świeżą energię w artystyczną przestrzeń. Zapraszamy osoby, które pragną rozwinąć lub nauczyć się umiejętności tworzenia graffiti – dodaje Zuzanna Lewandowska.

W ramach "Och!Pener" - festiwalu kultury bramowej odbędą się jeszcze warsztaty muzyczne – beatbox i gry na bębnach. Finał projektu zaplanowano na 10 grudnia.


Komentarze (2)

29-11-2016 10:33:33
x
Aluzja do nazwy gdyńskiego festiwalu nie bardzo udana. Słowo "pener" urosło do rangi tytułu festiwalu? I jest to promowanie "różnorodności społecznej poznaniaków i wydobycie drzemiącego w nich potencjału artystycznego"? Proponuję iść za ciosem i następną imprezę nazwać "Żule - rulez!"
29-11-2016 06:30:48
ciekawska
Bardzo dobry pomysł. Tylko nie zamalujmy wszystkiego.Cieszy ,że jest Ktoś , kto potrafi ujawnić , wykrzesać z ludzi chęci tworzenia .Pokazujmy tych autorów. Może na wiosne w Parku Kasprowicza , ujawnia się autorzy i pokażą nowe graffiti.
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: