Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyjątkowe spotkanie na styku kultur - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyjątkowe spotkanie na styku kultur
28-11-2016 07:29   Janusz Ludwiczak
Degustacje przysmaków kuchni libijskiej, marokańskiej oraz polskiej, rytuał parzenia marokańskiej herbaty, warsztaty malowania henną i wspólne tańce arabskie i polskie – to wszystko odbędzie się w ramach wieczoru polsko-arabskiego.

W poniedziałkowy wieczór będzie można wybrać się w fascynującą podróż do krajów Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej oraz Polski. Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" w ramach projektu "Między nami sąsiadami" zaprasza na wieczór arabsko-polski.

Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie pracy z przedstawicielami różnych kultur, narodów i religii, najlepszym sposobem na przełamanie własnych wewnętrznych barier i integrację, jest spotkanie z drugim człowiekiem. Pozwala ono obalić szereg stereotypów i uprzedzeń, które nosimy w sobie, dostrzegać podobieństwa między ludźmi, a nie tylko różnice. Z tego też względu chcemy, aby nasze wydarzenie "Wieczór arabsko-polski" było pretekstem do spotkania się i wspólnego działania przedstawicieli i przedstawicielek różnych krajów mieszkających w Poznaniu. Do zaprezentowania swoich krajów pochodzenia, zwyczajów, tradycji, zaproszeni zostaną reprezentanci i reprezentantki krajów arabskich, jak i Polacy i Polki – zapowiada Maria Lebioda, koordynatorka projektu "Między nami Sąsiadami".

Wydarzenie „Wieczór arabsko-polski” ma być okazją dla mieszkańców i mieszkanek Poznania do poznania innych kultur poprzez wszystkie zmysły: słuchu, wzroku, smaku, węchu, dotyku. Tym sposobem chcemy rozwijać u wszystkich szósty zmysł: wrażliwość kulturową, która jest kluczowym elementem w kształtowaniu zrozumienia i szacunku wobec otaczającej nas różnorodności. By to umożliwić, podczas trwającego 3 godziny wydarzenia proponujemy szereg atrakcji, sprzyjających wzajemnemu poznaniu – dodaje Maria Lebioda z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Organizatorzy przygotowali m.in. przysmaki z krajów arabskich i Polski – będzie można spróbować potraw kuchni libijskiej, marokańskiej oraz polskiej, warsztaty malowania henną oraz wycinanki ludowej, rytuał parzenia marokańskiej herbaty, naukę kaligrafii i języka arabskiego oraz wspólne tańce arabskie i polskie, a wszystko to przy akompaniamencie muzycznym na żywo, z tradycyjnymi melodiami z różnych krajów, w serdecznej, pełnej wzajemnego szacunku atmosferze.

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie „Wieczór arabsko-polski” będzie sprzyjać kształtowaniu postawy wrażliwości kulturowej członków i członkiń lokalnej społeczności oraz otwartości na obecną w Poznaniu mniejszość cudzoziemską, ze szczególnym zwróceniem uwagi na mniejszość arabską. Jednocześnie pozwoli ono obcokrajowcom mieszkającym w Poznaniu na lepsze zaznajomienie się z elementami polskiej kultury oraz jej reprezentantami i reprezentantkami – zaznacza Katarzyna Wiecheć z "Horyzontów".

"Wieczór arabsko-polski" rozpocznie się dziś, o godz. 18:00 w Inkubatorze Kultury "Pireus" przy ul. Głogowskiej 35 (gór Gąsiorowskich). Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: