Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

(Pra)wybory w "ósemce" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
(Pra)wybory w "ósemce"
03-06-2009 00:14   Janusz Ludwiczak
W niedzielę będziemy wybierać nowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w prawyborach.

W czwartek uczniowie VIII LO przy ulicy Głogowskiej wzięli udział w prawyborach do Parlamentu Europejskiego. Prawybory miały na celu przede wszystkich zachęcenie młodzieży do udziału w prawdziwych wyborach, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Prawybory różnią się od prawdziwych wyborów tym, że młodzież głosowała nie na poszczególnych kandydatów, lecz na partie i komitety wyborcze.

Frekwencja w prawyborach wyniosła 80%. Najwięcej osób zagłosowało na Platformę Obywatelską (PO) - 80%, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) osiągnęło wynik 8,9%. Pozostałe partie nie przekroczyły pięcioprocentowego progu wyborczego.

Prawybory zorganizował Klub Europejski VIII LO.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: