Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Penery" będą malować graffiti - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Penery" będą malować graffiti
26-11-2016 00:39   Janusz Ludwiczak
Inkubator Kultury Pireus tym razem zamieni się w galerię sztuki. W niedzielę malowane będzie tam na żywo graffiti w ramach Och!Pener - festiwalu kultury bramowej.

"Och!Pener Festiwal" to projekt, którego głównym celem jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej działaniom twórczym i integracji społeczności lokalnych Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Łazarz.

Chcemy, aby festiwal "Och!Pener" stał się ważnym elementem rozwoju kompetencji kulturalnych i społecznych, poprawiającym jakość przestrzeni publicznej i wzbogacającym życie kulturalne Łazarza. Przedsięwzięcie jest ważne pod względem symbolicznym, ponieważ oscyluje wokół terminu "pener", który jest ważnym i charakterystycznym, kojarzonym z miastem Poznań, pojęciem. "Och!Pener" to "wyjście z bramy kamienicy" na otwartą przestrzeń miejską, to pokazanie różnorodności społecznej poznaniaków i wydobycie drzemiącego w nich potencjału artystycznego – wyjaśnia Zuzanna Lewandowska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty.

W najbliższą niedzielę, 27 listopada w godz. od 11:00 do 18:00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich) odbędzie się "Malarski JAM". Przez 7 godzin na żywo malowane będzie graffiti.

Projekt jest skierowany do wszystkich tych osób, które czują się związane z „kulturą penerską” i chciałyby wnieść świeżą energię w artystyczną przestrzeń. Zapraszamy osoby, które pragną rozwinąć lub nauczyć się umiejętności tworzenia graffiti – dodaje Zuzanna Lewandowska.

W ramach "Och!Pener" - festiwalu kultury bramowej odbędą się jeszcze warsztaty muzyczne – beatbox i gry na bębnach.


Komentarze (2)

26-11-2016 11:09:11
M.
"...oscyluje wokół terminu "pener", który jest ważnym i charakterystycznym, kojarzonym z miastem Poznań, pojęciem". Czy słowo "pener" zmieniło znaczenie? Przecież jest to słowo nacechowane negatywnie, bycie znim kojarzonym chwały nie przynosi...
26-11-2016 06:47:56
ciekawska
Trzymam kciuki dla inicjatywy.Pomyśł wyzwalający twórcze działanie.Jak zmieni jeszcze oblicze św.Lazarza i poznamy twórców to uznanie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: