Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na boisku przy Górczyńskiej ruszyła budowa wieżowca? – sprawdzi to inspektor nadzoru budowlanego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na boisku przy Górczyńskiej ruszyła budowa wieżowca? – sprawdzi to inspektor nadzoru budowlanego
25-11-2016 08:12   Janusz Ludwiczak
Teren boiska przy ul. Górczyńskiej został odgrodzony drewnianym ogrodzeniem. Istnieją obawy, że rozpoczęła się tam budowa budynku mieszkalnego. Możliwe, że inwestycja ta jest nielegalna. Co dzieje się na Górczyńskiej - to sprawdzi kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wracamy do sprawy boiska przy ul. Górczyńskiej. Jak informowaliśmy w sobotę boisko zostało odgrodzone drewnianym płotem. Mieszkańcy obawiają się, że rozpoczęła się budowa wieżowca mieszkalnego.

Spłynęły do mnie informacje z Wydziału Urbanistyki i Architektury. Nie zostały wydane żadne warunki zabudowy, ani tym bardziej pozwolenie na budowę – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta wiceprezydent Maciej Wudarski.

Kontrolę w zakresie prowadzonych prac i postawionego ogrodzenia przeprowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Sprawdzimy czy nie doszło tam do samowoli budowlanej. Wyjaśniamy kto jest właścicielem terenu. Jeśli inwestor rozpoczął budowę będzie musiał natychmiast przerwać prace, a obiekty, które już powstały bez wymaganych pozwoleń rozebrać – powiedział portalowi lazarz.pl mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Na działce przy ul. Górczyńskiej 38 i 40 od lat znajduje się sportowe boisko. W ubiegłym roku Agencja Mienia Wojskowego, która była właścicielem nieruchomości sprzedała grunt prywatnemu deweloperowi. Według nieoficjalnych informacji inwestor planował w tym miejscu wybudować dziesięciopiętrowy wieżowiec mieszkalny. Plany te ma powstrzymać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który został uchwalony przez Radę Miasta Poznania na początku września.


Komentarze (2)

25-11-2016 20:16:07
REDAKCJA
@Bartek: Nie jest to sam news, ale powrót do tematu. Proszę sobie porównać oba teksty. Ten i z soboty. Pozdrawiam.
25-11-2016 19:03:32
bartek
Ten news już był publikowany, więc nie wiem po co drugi raz się pojawia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: