Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Awaria zasilania sparaliżowała ruch tramwajowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Awaria zasilania sparaliżowała ruch tramwajowy
23-11-2016 11:22   Janusz Ludwiczak
Duży problem z dotarciem do pracy mieli rano pasażerowie tramwajów. Z powodu aż dwóch awarii zasilania bimby nie jeździły w dużej części miasta, również na Łazarzu.

"UWAGA! Awaria zasilania sieci trakcyjnej. Występują duże utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Prosimy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji autobusowej" – taki sms otrzymali rano pasażerowie MPK.

Tramwaje nie jeździły przez Kaponierę i całe centrum miasta czy w północne części Poznania. Wstrzymany był także ruch bimb na Głogowskiej, części Grunwaldzkiej i przedłużonej trasie PeSTki przez Dworzec Zachodni. Tramwaje jeździły praktycznie tylko od Junikowa do Ronda Jeziorańskiego, przez Reymonta, Hetmańską i Rataje.

Ok. godz. 7 doszło do dwóch awarii energetycznych. Jak wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK w podstacji na Bóżniczej doszło do awarii kabla energetycznego doprowadzającego prąd do sieci trakcyjnej. Była to awaria z winy Enea. Z kolei na Kaponierze doszło do przeciążenia trakcji.

Ekip pogotowia energetycznego i technicznego MPK przez ponad godzinę intensywnie usuwały awarie. Ruch tramwajowy wrócił do normy o godz. 8:30.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Chaos na dworcu. Ulicą Głogowską jeździły autobusy... za pociąg

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska/Hetmańska: Zerwała się sieć trakcyjna. Tramwaje nie jeździły przez prawie godzinę

ZOBACZ TAKŻE: Awaria sieci trakcyjnej na PeSTce do Dworca Zachodniego. Pasażerowie musieli wysiadać na tłuczeń

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

23-11-2016 14:31:19
zwolenniczka
Może nie tak .Niech będą r o w e r z y ś c i , ale znający przepisy ruchu drogowego i je p r z e s t r z e g a j ą c y .Właśnie różnorodność zainteresowań,spełniania się , to d u ż y i dobry kapitał . A jeszcze ,jeżeli jesteśmy dla siebie u p r z e j m i i t o l e r a n c y j n i to można zrobić bardzo dużo i świat , a z nim życie jest piękne . Pozdrawiam szefów , którzy przymrużyli oko na swoich spóżnionych pracowników.
23-11-2016 11:50:17
mieszkaniec
Oszołomy rowerowe zapewne powiedzą: będziecie jeździć rowerami to nie będziecie mieć takich problemów. Życzę im powodzenia w jeżdżeniu przy -20°C
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: