Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej zamontowano seperatory - odgradzają jezdnię od torowiska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej zamontowano seperatory - odgradzają jezdnię od torowiska
23-11-2016 07:44   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Grunwaldzkiej pomiędzy torowiskiem tramwajowym a pasem przeznaczonym dla samochodów pojawiły się seperatory. Wielu kierowców nie stosuje się do nowej organizacji ruchu, która została wprowadzona tuż przed Świętem Niepodległości i jeździ po torowisku tramwajowym.

Torowisko tramwajowe na ulicy Grunwaldzkiej zostało wydzielone na odcinku od hotelu Sheraton do ul. Matejki. Zamontowane zostały specjale separatory, które mają oddzielić torowisko tramwajowe i pas dla samochodów.

Mają one uniemożliwić przejechanie pojazdom nieuprawnionym na wydzieloną część ulicy dla tramwajów i służb ratunkowych. Plusem jest także to, że kierowcy nie będą mogli wyprzedzać innych samochodów tuż przed i na przejściach dla pieszych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jednak niektórzy kierowcy nie stosują się do nowej organizacji ruchu i jeżdżą po torowisku tramwajowym.

Zarząd Dróg Miejskich przekonuje, że na zmianach zyskają nie tylko pasażerowie tramwajów, ale i piesi.

Przy przejściu dla pieszych przez ul. Grunwaldzką, tuż przy Targach zamontowano specjalne żółte światła nad znakami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy ktoś chce przejść przez jezdnię i zbliży się do "pasów" to nad znakiem zaczynają pulsować światła. Kierowcy z większej odległości widzą, że zaraz na jezdni pojawią się piesi. Takie rozwiązanie znacznie poprawia bezpieczeństwo. Zdecydowanie trudniej było pieszym przejść przez ul. Grunwaldzką na wysokości targów, gdy samochody miały do dyspozycji aż 4 pasy ruchu – wyjaśnia ZDM.

Do tej pory jadące ulicą Grunwaldzką samochody często blokowały przejazd tramwajom. Powodowało to, że bimby zamiast 2 minuty odcinek między ulicą Matejki a "Bałtykiem" pokonywały trzykrotnie dłużej.

W ciągu godziny na tym odcinku wykonywanych jest 36 kursów. Jeżeli średnie napełnienie tramwaju wynosi 170 pasażerów to przez godzinę przejedzie tędy ponad 6 tysięcy ludzi, to znacznie więcej niż pomieszczą samochody, które tutaj się poruszają – przekonuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.


Komentarze (3)

26-11-2016 19:57:40
tonny
Poczekajmy do dużych targów: Budmy czy Polagry wtedy pogadamy.
26-11-2016 18:41:55
mk35
Czy zgodnie z tym, co przewidywali przeciwnicy wydzielenia (chociażby radny Zawieja), na Grunwaldzkiej i w okolicach ma teraz miejsce "kataklizm komunikacyjny"?
23-11-2016 10:38:30
mieszkanka
Pojawiły się seperatory.Przy W s p ó l n o t a c h Mieszk. płoty, przy d r z e w k a c h paliki , przy s k w e r a c h ogrodzenia itd.To poszanowanie tego co zostało zrobione i w tym wypadku ma służyć b e z p i e c z e ń s t w u i płynności ruchu.Kierowcy i rowerzyści , jeszcze w ie l e kultury. Policja , mandaty i jesczcze raz mandaty !!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: