Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań przeciwko grypie – miasto zaszczepi seniorów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań przeciwko grypie – miasto zaszczepi seniorów
23-11-2016 01:38   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Z końcem października ruszył program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców Poznania na lata 2016-2018. Finansowanym z miejskiego budżetu programem zostaną objęci w pierwszej kolejności podopieczni oraz personel wybranych jednostek miejskich i jednostek prowadzonych na zlecenie miasta. Skorzystać z niego mogą również pozostali mieszkańcy od 60. roku życia (rocznikowo), którzy są zameldowani na stałe lub czasowo w Poznaniu i/lub rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z urzędów skarbowych na terenie Poznania.

Osobom uprawnionym do uczestnictwa w programie podana będzie szczepionka przeciwko grypie Vaxigrip, odpowiednia dla sezonu grypowego 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019. Warunkiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych do zaszczepienia. Szczepienia będą odbywały się w wyznaczonych przychodniach na terenie każdej dzielnicy Poznania, do wyczerpania limitu szczepionek (wykaz przychodni w załączniku). Uchwalony przez Radę Miasta Poznania program realizuje, wybrana w otwartym konkursie ofert, spółka Edictum.

Poznań należy do pionierów w zakresie profilaktyki grypy wśród seniorów. Miasto zaczęło prowadzenie regularnych działań profilaktycznych związanych z tą chorobą już w 2005 roku, zanim powstał Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy, będący inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. W tym roku specjaliści współtworzący ten program po raz kolejny docenili działania Poznania, związane z profilaktyką grypy. Podczas dorocznej debaty Flu Forum miastu przyznano tytuł Samorządowego Eksperta w tej dziedzinie za działania związane z profilaktyką grypy wśród seniorów – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

W ramach programu będą prowadzone także działania informacyjno-edukacyjne - m.in. na temat zagrożeń i skutków zakażenia wirusem grypy sezonowej, niepożądanych odczynów poszczepiennych, sposobów ochrony organizmu przed zarażeniem oraz zalet poddawania się szczepieniom ochronnym.

To przede wszystkim edukacja seniorów i dedykowany im program szczepień ochronnych, finansowanych przez miasto. W ubiegłym roku zaszczepiliśmy przeciwko grypie ponad 6 tys. osób w wieku powyżej 60 lat – mówi Urszula Piaszczyńska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Na Łazarzu szczepienia przeciwko grypie sezonowej, finansowane ze środków z budżetu m. Poznania,w ramach realizacji programu profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na lata 2016-2018 realizowane są od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 od 17:00 w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy ul. Szylinga 1 (tel. 261 57 44 04).


Komentarze (1)

23-11-2016 18:51:57
emeryt
Panie Januszu również w przychodni ul. Albańska 8 i Newtona 14.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: